Osmanlı maçı başlangıç olsun

13/11/2019 04:25 4212

 

Adana Demirspor sezon başından bu yana bir türlü takım olma yolunda mesafe alamadı. Bir maç galip gelirken üç maç puan kayıpları yaşadı. 
Oyun olarak da yine bir ileri iki geri bir türlü düzen tutmayan sistemlerle bu noktaya gelindi. Yine sezon başından bu yana kötü sonuçlara bağlı olarak henüz sezon başı olmasına rağmen teknik direktörlük değişiklikleri de fayda etmemiş görünüyor. Son olarak çıkılan Eskişehir maçı futbolcular hem de oyun açısından tam bir facia oldu. Mücadele edersiniz iyi oynarsınız kaybedersiniz. Bunlar var.  Ancak bu maçta hem kötü oyun hem de ruhsuzluk birleşince mağlubiyette kaçınılmaz oldu. 
Bu maçta oyunu yorumlamak gerçekten çok güç neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Peki düzelir mi bekleyip görmek gerekiyor. Milli maç arasında yeni bir başlangıç yapmak gerekiyor. Uğur Hocanın da sil baştan yapıp yeni bir sistemle futbolcuları sahaya odaklaması gerekir. Aksi halde puan sıralamasında Adana Demirspor’u daha kötü günler bekliyor olur. Devre arasına kadar ne puan toplanırsa o kar hesabı yapılmalı ve devre arasında ihtiyaç duyulan yerlere doğru transfer çalışmaları olmalı.
 Evet maç sonu futbolculara taraftar tepkisini gösterdi ancak bu futbolcuların büyük bölümü ile sezon sonunun geleceği unutulmamalı ve futbolcuların bu olumsuz havadan kurtulmaları sağlanmalı. Oyuncular da potansiyel var tekrar ediyorum yeter ki olumsuz hava ortadan kalksın. 
Osmanlı  deplasmanına kadar  Uğur Hoca ve ekibi sonra futbolcular kafalarını yerden kaldırıp gerçek potansiyellerini sahaya yansıtmalılar. Umut edelim ki Osmanlı maçıyla birlikte Adana Demirspor için yeni bir başlangıç olsun.