OSMAN AK MÜDÜR’LE HUZURLU GÜNLERE

12/02/2017 21:12 6930

Çok değerli müdürümüze, yoğun trafiğinin arasında gazetemizin kahvaltı davetini kırmayarak zaman ayırdığı için, gazetemizin imtiyaz sahibi Savaş Çok duygulu ve tüm gazete çalışanları adına bir kez daha teşekkür ederek yazıma başlamak istedim.

Sevgili Osman Ak müdürümüz az ama öz konuşmalarıyla adeta biz Adana sevdalılarının yüreğine su serpti… İki yıl öncesine göre %30 daha az personelle çalışma dezavantajını avantaja çevirdiklerini, yaptıkları başarılı çalışmaları anlatarak Adana’nın bir huzur kenti olacağının sinyallerini verdi ve yüreklerimize umut doldurdu. İnançlı söylemleri ve karizmatik duruşuyla özlediğimiz,aradığımız emniyet adamı duruşuyla, sorduğumuz her soruya belirli sınırlar içerisinde net cevaplar vererek Adana’nın bir huzur kenti olması yolunda emin adımlarla yürüyeceğine bizi ikna etti. Olmamamız için de bir neden yoktu zaten. Kendisi inanan, ikna olan, dolayısıyla karşısındakini o seviyeye getirir elbette.

Adana Emniyetiyle ilgili birçok konuya değinen Osman Ak, uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda Adana’nın maalesef Türkiye sıralamasında İstanbul’dan sonra 2.sırada olduğunu, ancak uyuşturucu terörünüde kısa süre içerisinde çok aşağı seviyelere çekecekleri konusunda kısa bilgiler de aktardı.

Şahsımın da bizzat içinde bulunduğu Seyhan Belediyesi adına yürüttüğüm madde bağımlılığını engelleme projesine Adana Emniyet Müdürlüğü olarak destek olacaklarını ifade ederek uyuşturucu konusunda da hassasiyetinin altını çizdi. Eee bize de bundan sonra Sayın Osman Ak’a ve Adana Emniyet Müdürlüğümüze hep destek, tam destek düşecek elbette. Çünkü bu sadece Emniyet’in meselesi değil toplumsal bir meseledir. Hepimiz toplumun bir parçası olduğunuda düşünürsek ki düşünmeliyiz… o zaman el ele omuz omuza güzel Adana günlerine.