Önem viraj…

13/03/2021 22:35 957

Adana Demirspor geçtiğimiz hafta Samsunspor’u deplasmanda yenerek çok önemli bir başarıya imza attı. Tabi lig bu galibiyetle bitmiyor. Samet hocanın dediği gibi ‘biri bitiyor diğeri başlıyor.’

Bugüne geldiğimizde İstanbul maçı için Adana Demirspor adına -önemli viraj- anlamı yükleyebiliriz.

İstatistiklere bakıldığında İstanbulspor yine Samet hocanın da dediği gibi bu ligde en disiplinli futbolu oynayan takım noktasında. Bunun devamında ise deplasman galibiyeti olarak Giresunspor ile birlikte en fazla dış sahada galip gelen iki takımdan biri. Hem rahat goller atıp hem de takım savunmasını iyi yapıyorlar. Bir de Adana Demirspor’un zirve yarışında önemli rakibi olarak bugün sahaya çıkacaklar.

Bu açıdan bakıldığında Samsunspor maçıyla bu maçı kıyaslamak yanlış olur. Zira, Samsun takımı Adana Demirspor’a açık oynadı. İstanbulspor ise şimdiye kadar izlediğim maçlarında sabırlı tavırlarıyla, topa fazlaca hakim olarak rakip cezaalanına giriyorlar. Dolayısıyla daha çok 45-50 metreyi iyi kapatan takıma karşı oynayacak Adana Demirspor. Bunla beraber İstanbulspor’un iyi hücumcularına (Arnavut oyuncular) karşı kapılarını da kapatmak durumunda kalacak.

Tabi Samet hoca ve ekibi son üç maça bakıldığında iyi strateji geliştirdiler. Takımın daha iyi ve planlı oynamasını sağladılar. Mental olarak futbolcular yeteneklerinin ve güçlerinin farkına vardılar. Tam anlamıyla haftanın maçı olarak öne çıkacak. Adana Demirspor ise iç saha maçlarında aldığı 7 galibiyetle üçüncü sırada.

Adana Demirspor’a inanıyor ve güveniyoruz. Önemli viraj anlamı Adana Demirspor için doğrudur. Böyle maçları galip bitirmek hedefe varmada önemli haberci olacaktır.

Başarılar diliyorum…