Önce dürüst ve işi bilen yönetici yetiştirmeliyiz…

17/11/2020 04:47 3187

Adana Spor yönünden fakirleştiğini artık anlamalıyız. Bu gün gibi ortada. Tabi bunun türlü nedenleri var. Ama en büyük sebebi kötü yöneticilerin başa gelmesi oldu.

Benim top oynadığım , Antrenörlük yaptığım dönemlerde yani 1970-2000 tarihleri arasında Adana Demirspor- Adanaspor futbolda süper ligde…Güney Sanayi, Adana Demirspor basketbolda 1.ligde…Çukobirlikspor 2. Deplasmanlı ligde oynarken Hentbolda Çukobirlikspor yine 1.ligde …Güney Sanayi Voleybolda 1.ligde…Sasaspor 2. Deplasmanlı ligde oynardı.

Menderes Spor salonu ve 5 Ocak Stadı hafta sonu boş geçmezdi.

Botaş, Bilfen ve Çukurova Üniversitesi yine basketbolda bu ekipleri takip eden kulüplerimizdi. O dönemlerde bu kulüp ve branşları yönlendiren yöneticiler hem bu işi bilen hem de dürüst insanlardı.

“DEVLET PARASI YETİM PARASI GİBİDİR…”

Felsefesi ile harcanan ödenekler çok dikkatli harcanır ve bu kulüpler uzun süre ayakta kalabildiler.

Bugüne geldiğimiz de ise saydığım bu branşlar birer birer kapandılar. Yani yok oldular. Sebebi ise inanın yokluktan değil. Yolsuzluktur. İşin başına getirilen özellikle “ADAMA GÖRE İŞ” gibi görüp görev verdikleri şahıslar hem çok kısa zamanda belki sporu değil ama para nasıl kazanılırı öğrenerek bu kulüpleri ya Adana’dan kaçırdılar ya da bu branştaki kulüplerin kapanmasına neden oldular.

Şimdi Adana’daki takımları bir inceleyin. Kaç Adanalı oyuncu var? Paralar nerelere harcanıyor? Kim kimden nasıl hesap soruyor? Ne yazık ki belli değil!
Daha doğrusu inceleyecek kulüpte kalmadı!

Öncelikle kentimizde bu işi bilen ve harcanan paranın yetim parası olduğunu hisseden ve hissettiren yöneticilere ihtiyaç var diye düşünüyorum.

İşte o zaman Adana’nın sporu yeniden geri dönecektir.