Ömer Çelik’ten Adana Mesaisi

25/02/2019 22:35 2997

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hafta sonu akşam Adana’ya geldi ve yoğun bir mesai yaptı. Akşam bir çok seçim ofisini ziyaret eden Çelik, bir ara bir paçacıya geçti esnafın dertlerini dinledi onlarla sohbet etti.  Yetmedi seçim koordinasyon merkezine giderek çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Ceyhan’a gitti vatandaşlarla buluştu Seyhan’a geldi vatandaşlarla buluştu. Adana için çok önemli bir isim olan ve AK Parti’nin ağır ve etkin ismi Ömer Çelik’in Adana’da böyle yoğun bir program gerçekleştirmesi Cumhur İttifakı'nın Adana'da zafer kazanacağı şeklinde yorumlandı.

 

Zafer Aktaş ne gece ne gündüz durmuyor

Göreve başladığı günden bu yana yoğun çalışan, deyim yerindeyse ne gece ne de gündüz bir an bile boş durmayan ve birinci önceliğini vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya adayan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, daha huzurlu bir Adana için gece gündüz çalışıyor.

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş bir bakıyorsunuz Seyhan İlçesi İsmetpaşa, Denizli, Şakirpaşa Mahallelerinde bir bakıyorsunuz Yüreğir İlçesinde Doğankent, Anadolu, 19 Mayıs Mahallesinde vatandaşlarla bir arada. Gittiği her yerde coşkuyla karşılanan Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Adana'da tek bir uyuşturucu satıcısı kalmayana kadar mücadele etmeye ant içmiş vaziyette. Hem mücadele ediyor hem de vatandaşlara uyuşturucu ve terör belasından ancak birlikte mücadele edilmesi neticesinde daha iyi sonuç alınacağını anlatıyor. Aktaş ve ekibi, Adana halkının huzur ve güven içerisinde yaşaması için emniyet teşkilatı olarak ellerinden gelen her şeyi en iyi şekilde yapıyorlar. Özellikle terör, asayiş ve uyuşturucu ile mücadelede. Bir Adanalı olarak kendisine yürekten teşekkür ediyorum.

 

İftira atarak siyaset yapılmaz!

Çetin, her hafta gerçekleştirdiği Halk Günü’ne yine ara vermeden devam etti, çirkin siyaset yapanlar hakkında sert konuştu. Şimdi Başkan Çetin’in konuşmasını aynen yayınlıyorum ve yorumu size bırakıyorum: “Seçime sayılı günler kaldı. Ama bahanesiz yine hesap vermek için karşınızdayım. Son güne kadar da, bunu yapacağım. Bizim belediyecilik anlayışımız katılımcı, çoğulcu ve halka dayalı bir anlayıştır. 5 yıldır yaptıklarımız ortada. Bundan sonra yapacağımız projelerimizi de anlatıyoruz. Şimdi bir beka sorunu tutturmuşlar. Savaşa değil yerel seçime gidiyoruz. Belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtar seçeceğiz. Merak etmeyin, bu ülkede beka sorunu olsa, zaten hepimiz bir oluruz. Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Sen, ne hizmet yapacaksın onu anlat. Bırak beka sorunu filan. Bu da yetmiyor, ipe sapa gelmez iftiralar atıyorlar. Bu ülkede bölücülük yapanlar, insanları dinlerine, dillerine, mezheplerine göre ayıranlardır. Bizler, belediyecilikten bahsediyor, projelerimizi anlatıyoruz. Anlatacak bir şeyi olmayanlarsa, başka şeyler söylüyorlar. Biz, herkesin oyuna talibiz, amacımız, herkese eşit ve adaletli hizmet götürmek.”

 

 

Yengeç Sepeti Sendromu

Okuduğumda hiç bir hikaye Adana'yı bu kadar güzel anlatamazdı diye düşündüm... Haksız da sayılmayacağını siz okurların da onay vereceğine inanıyorum. Çok güzel bir kentte yaşadığımız halde kişisel hırsların ön planda olduğu bir kent aslında Adana... Bunu her açıdan ele alabilirsiniz sıfat vermenin bir anlamı yok. Gelelim hikayeye; Kumsalda yürüyen bir adam, avlanan balıkçıya yaklaştığında kova içerisindeki yakalanmış yengeçleri görür. Kovanın üstü açıktır, kapağı yoktur. Bu durum onu şaşırtır, çünkü yengeçlerin kaçabileceğini düşünür. Balıkçıya sorduğunda “Evet, tek bir yengeç olsaydı, kesinlikle kaçardı. Ancak, pek çok yengeç varsa, biri kaçmaya çalıştığında diğerleri onu yakalar, kaçamayacağından emin olur, geri kalanlar da aynı kaderi yaşarlar.” yanıtını alır. Tek yengeç kapaksız kovadan rahatlıkla çıkabilirken sayı arttıkça kaçış imkansızlaşır. Çünkü birbirlerini yukarı itmek yerine, aşağı çekerek engellerler. Sonunda kimse kazanamaz. Bu durum, Yengeç Sepeti Sendromu’nun çıkış noktasıdır.  Filipinliler arasında popüler olan kavram, ilk olarak aktivist yazar Ninotchka Rosca tarafından kullanılıyor. “Ben sahip değilsem, sen de olamazsın.”, “Ben başaramıyorsam, sen de başaramazsın.” anlayışını ifade eder.  Şimdi gözlerinizi kapatın ve Adana'yı düşünün!!!

  

Çimdik

Bir yetişkin günde ortalama 15 kez gülümsüyormuş. Bir çocuk ise 400 kez.

Ne çok şey yitirmişiz büyüdükçe.

 

Haşarı soruyor

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in hafta sonunda Adana’da yoğun bir mesai geçirdiğini biliyor musunuz?

 -Türkiye Jokey Kulübü’nce (TJK) geleneksel olarak her yıl düzenlenen Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu Bit Coin isimli İngiliz atının jokeyi Özcan Yıldırım‘la kazandığını ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek’in, Bit Coin’in sahibi Gülnur Gülerce’ye kupasını ve çiçeğini verdiğini biliyor musunuz?

-Turbeyler’in Başkan Sözlü’ye tam destek açıklaması yaptığını biliyor musunuz?

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın dünya çapında kültür ve sanat insanları yetiştirdiğini belirterek, “Adana’dan şampiyon sporcular yetişecek” dediğini biliyor musunuz?

-Yapılan alt yapı hizmetleri ve yatırımları ile Adana ASKİ’nin, Adana’nın altyapısını güçlendirerek modern, huzurlu ve yaşanabilir kent olma yolunda önemli mesafeler kaydettiğini biliyor musunuz?

- Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın işyerinde İmam Gazali Hıradağı’nı ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak

Günün Sözü

“Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse sana ters.” Mevlana

Günün Kitabı

  D'li Cümleler

Yazar: Deray Yurdakul