Ömer Çelik’ler kolay yetişmiyor

23/04/2018 21:26 7768

AK Parti kurulduğu süreçten bu yana parti içindeki en önemli siyasi dinamiktir ve bu siyasi dinamik Adanalı.

Siyaset hayatına girdiğinden beri entelektüel ve siyasi birikimi,  ülke ve dünya meselelerine hakim olması, siyasette bir dünya aktörü olduğunu göstermiştir.

Genç yaşında ülkenin en önemli sorunlarının çözümü noktasında karar verilirken çok ciddi katkıları olmuştur.

Onun içindir ki, AK Parti kurulduğu günden bu yana,AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vazgeçilmezi olmuştur. 

Çünkü Ömer Çelik’ler bu ülkede ve siyasette kolay kolay yetişmiyor. Ömer Çelik Adanalıdır. Adanamız’dan da böyle bir siyasetçi çıkması da ayrıca gururlandırıcı bir olay.

Ülkemize ve kentimize kazandırdıkları da ortadadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, AB Bakanlığı, Başmüzakereci görevlerini layıkıyla yapmış, ülkemizi uluslararası siyasi arenada en güzel şekilde temsil etmiştir.

Ankara’da TBMM’de meclis kulisinde otururken, bir büyüğüm Ömer Çelik sohbet konusu olduğunda, ‘ kimler geldi kimler geçti bu partiden ama Ömer Çelik hala yerini koruyor. Bundan dolayı da tebrik etmek lazım’ dedi. Sonrasında Çelik’in özelliklerini de sayınca, bir de kendi memleketimin insanı olunca gurur duydum.

Böyle siyasetçiler az yetişir. Bizimki tabi ‘aday olmayacağım’ deyince siyasete son verecek hali yok. Aksine kendi partisine, kendi ülkesine daha çok hizmet edecektir. 

Yolun açık olsun Sayın Bakan diyorum.