Ömer Çelik Adana’da 

18/11/2019 21:36 1909


Her fırsatta memleketine gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Sözcüsü ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, bu hafta sonunu da Adana’da geçirdi. Duyarlılığı hep ön planda tutan Çelik, Barış Pınarı Harekatı’nda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede rahmete kavuşan kahraman şehidimiz P. Söz. Er Bekir Can Hereklioğlu’nun babasını, cenaze arabasında yalnız bırakmadı, acısını paylaştı. Ömer Çelik, bir dizi temaslarda bulundu, Büyükşehir başta olmak üzere merkez ilçe belediyeleri ziyaret etti. 

İşçi çıkışları, borçlanma ve suda indirim  
Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işçi çıkışları ve borçlanmanın geçmesine rağmen yönetimin bankalardan borçlanma alamaması kadar suda indirim de gündemde. Kasım ayı ilçe belediyelerinin ve Büyükşehir'in bütçelerinin görüşüldüğü ay. Bu ay ASKİ Olağan toplantısını gerçekleştirecek. Suda ilk etapta yüzde 20 indirime gidilecek, üç ay gibi bir aradan sonra yüzde 10 indirim yapılacak. Genel görüş bu yönde... Ama, böyle bir ortamda hizmetin tam yapılamadığı, işçi çıkışlarının devam ettiği ve halen deve dişi bankaların Belediyenin mali bütçesi ve borçlarının devasalığı karşında borçlanma vermemesi yeni gelişmelere gebe olacaktır. 
Demem o ki Suda indirim bir başka bahara kalabilir. 


Param yok Başkan..!
Kızmayın şimdi ama bir ilçe belediye başkanının adının neredeyse ‘paramyok başkan’a çıkacağını biliyor musunuz?  Geçtiğimiz hafta havalimanında Adana’ya inen uçakta ilçe belediye başkanı eski bir hocasıyla karşılaşır uçakta. Bir süre sohbet ederler. Hoca; ‘neler yapacaksın’ diye sorar hizmet anlamında. Başkan başlar anlatmaya; ‘Paramız yok, ne yapacağımızı bilmiyorum hocam……..’ tamamını anlatmaya gerek yok. Başkanım madem ne yapacağını bilmiyordun ne diye aday oldun? Aday olduğunda nasıl bir belediye alacağını bilmiyor muydun? (Ki bu sorunun cevabına bilmiyordum dersen kızılca kıyamet kopar ne de olsa partilinden devraldın belediyeyi) çözüm üretmeyeceksen başkanlık koltuğuna oturmanın alemi ne? Sorular çoğalır da bunları yanıtlasa yeter Sayın Başkan. 

Başlığa gerek yok, fotoğraftaki mesaj yeter! 
Çocuklar davranışları öncelikle taklit ve özellikle ebeveyn taklidi ile öğrenirler. Dolayısıyla büyükler ne yaparsa çocuklar onların izinden gider. Adana’daki büyüklere bir hatırlatma yapalım; siz ne yaparsanız gençler de sizi örnek alır aynısını yapar. İyi şeyler yapın, iyi örnek olun, kente değer katın, kentimizi gelecek nesiller daha iyi korusun, güzelleştirsin olmaz mı? 


Günün sözü 
 
 Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır.


Günün kitabı 

 
KARA KUTU
Yazar:   Soner Yalçın

Günün ismi

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik
 


Çimdik

Şartlar nasıl olursa olsun, yaşamaktan vazgeçmeyenlere selam olsun.

Haşarı soruyor
-Adana’nın zirvesinin işadamı Remzi Kar’ın oğlunun düğününde buluştuğunu ve  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte 20 önemli ismin bu düğünde nikah şahitliği yaptığını biliyor musunuz? 

- Orhan Kemal Ödüllü Adanalı yazar Zafer Doruk, Erkan Koleji’nin Kariyer Günleri kapsamında
liseli öğrencilerle buluştuğunu biliyor musunuz? 

-"Adana’daki Yeni Stadyumun Adı Yaşar Kemal Stadyumu Olsun"  İmza Kampanyası başlatıldığını biliyor musunuz? 

-Avukatlıkta ve siyasete, dürüstlüğü ve cesareti ile hep örnek olmuş, Adana Belediye Başkanlarından değerli Av.Ege Bağatur’u vefatının 29.yılında anmaya gidenlerin bir elin sayısı kadar az olmasının, ne kadar üzücü olduğunu biliyor musunuz? 

-Erozyonun, her yıl ortalama 743 milyon tona yakın verimli toprakla birlikte yaklaşık 9 milyon ton bitki besin maddesini kaybetmemize neden olduğunu biliyor musunuz? 

-Dipsiz Göl kurutulurken herkes oradaymış. İsimleri ortaya çıkan iki işadamına define için gölü boşaltırken resmi bir heyet de eşlik etmiş… Define söylentileriyle, bir doğa güzelliğini mahveden insanların vicdanları acaba hiç sızlamıyor mu ? 

- "01 Burda Alışveriş Merkezi" nin Adana’da açıldığını, 150 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen 01 Burda’nın, 111 mağazasıyla 60 bin metrekare kiralanabilir alanda, 1.500 metrekare eğlence alanı, 2.750 metrekare hipermarket alanı, 1.200 metrekare elektronik market alanı, 3.000 metrekare yapı market alanı, 7 salonlu sinema kompleksi ve 2.500 araç kapasiteli otopark barındırdığını biliyor musunuz?