Obruk Şelalesi sizi bekliyor

04/07/2017 09:02 6314

Ramazan Bayramının üçüncü günü Saimbeyli’deydik. Saimbeyli Belediyesi’nin düzenlediği ‘Saimbeyli Kültür Sanat Ve Kiraz Festivali’nin 26. sı gerçekleştirildi. Bu gibi festivallerin yöre ekonomisi açısından önemini sanırım anlatmaya gerek yok. Buranın gerek coğrafi konumu ve gerekse de yaşam koşullarının zorluğu herkesin malumu.

O yüzden hem festivalin düzenlenmesi ve hem de bu festivalin duyurulması bakımından biz de Koza TV ekibi olarak Saimbeyli’de ve Obruk’ta programlar çektik. Yeri gelmişken çekimler esnasında Saimbeyli Belediyesi’ndeki arkadaşlara ve özellikle Başkan Mustafa Şahin Gökçe’ye anti parantez olarak ilgilerinden dolayı teşekkür etmeliyim.

Bir Saimbeylili olarak şunu belirtmeliyim ki, aslında küçük ve şirin ilçe Saimbeyli’nin ne kadar büyük güzelliklerinin ve zenginliklerinin olduğunun çoğumuz farkında dahi değiliz. Obruk Şelalesi, Mavi Kelebekler ve Saimbeyli Kirazı artık Saimbeyli ile özdeşleşmiş durumda. Son zamanlarda Saimbeyli kabuğunu kırmaya, her ne kadar çoğu resmi kurumlar Feke’ye taşınsa da Saimbeyli makus talihini yenmeye çalışıyor.

Bu noktada Saimbeyli’de konuştuğumuzda yöreyi en iyi bilenlerden AK Parti Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi Tamer Dağlı da Saimbeyli için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Geçen sene bir yazımda özetle şunu söylemiştim; Sadece Saimbeyli Kelebeği değil tabi ki görmeniz gereken. Meraklıları için hemen belirtelim, Saimbeyli ve yöresini gezmek isteyenler için bölgenin doğası, ekolojik yaşam alanları, fotoğraf, gezi ve doğa sporları açısından turizm cenneti olduğunu da göz önünde bulundurmakta yarar var kanaatindeyim.

Şimdi size sadece ‘Obruk Şelalesi’ desem belki de sırf bu yüzden Saimbeyli’yi görmeniz için yeterli bir sebep olacaktır. Çınar ağaçlarının arasında tertemiz bir havada doğa ile baş başa bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka bir gününüzü buraya ayırın. Yeri gelmişken de söyleyeyim  bu günler ‘Saimbeyli Kirazı’nın tamda yeneceği günler. Onun için bir gününüzü buraya ayırın.

 İnanın pişman olmayacaksınız.