Nokta Transfer

08/06/2019 16:05 4215

Adana Demirspor için acısıyla tatlısıyla bir sezon sona erdi. Takım geçen  sezon süper lige çok yaklaştı ama olmadı. Artık TFF 1. Ligi iyi tanıyan bir camia olarak Adana Demirspor bu sezon var gücü ile süper lige çıkma adına çaba sarf edecek.

Bunun içinde geçen sezon transferde önemli bir çalışma yapıldı ve takımda birçok oyuncunun sözleşmesi devam ediyor. Yani sil baştan yeni bir kadro kurulmayacak. Hoca da zaten devam ediyor ve takımı da artık iyi tanıyor.

Elbette ki bu kadrodan yola devam edilmeyecek isimlerde olacak ancak iskelet kadro korunacak. Başkanın verdiği mesajlarda da geçen yıl verim sağlanan oyuncularla teklif gelse dahi devam edileceği yönünde. Hatta sürpriz bir gelişmede oldu. Kulüp bu sezon erken bir transfer açıklaması yaptı. Bosnalı orta saha Nermin Hotziç’i transfer etti. Oyuncunun TFF 1. Ligin de neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Adana Demirspor Başkan ve yönetim açısından çok şanslı bir kulüp. Özellikle maddi sorun konusunda sıkıntıları yok ancak bu durum özellikle transfer harcaması yaparken aşırıya kaçmak anlamına gelmiyor. İşte tamda burada nokta transferler devreye giriyor. Yine Başkan nerelere transfer yapmak istediklerini açıkladı. Yapılacak transferler öyle transferler olmalı ki sezon boyu size hayat vermeli. Zaten belli bir kadro yapısı mevcut bu kadronun üstüne doğru ve nokta transferlerle bana göre bu sene zorluk derecesi biraz daha yüksek bu ligi kolaya çevirmek ve şampiyonluk ipini göğüslemek mümkün.

Bana göre transfer çalışmalarının da kamp başlamadan bitirilmesi de önemli. Başkan Murat Sancak’ın bu sezon kesinlikle şampiyonluk ipini göğüslemek adına ne gerekiyorsa yapacağından zerre şüphem yok.

Umarım bu sezon o sezon olur.