NİYE SÖZ VERİRLER DE YAPMAZLAR?

15/11/2021 17:36 360

 

Bahçeşehir Mahallesi sakinleri siyasetçilere kızgın, Niye mi seçim döneminde söz veriyorlar seçim bitiyor unutuyorlar diyorlar.

Ben bildiğiniz gibi, gezerek sorunları gören, halka soran, halkın isteklerini gazete ve TV ekranlarına taşıyan bir gazeteciyim.

Ben her zaman şu nu söyler, bunu bilirim, yerinde görülmeyen sorunlar zor çözülür, lakin görseler de önemsemiyorlar ama biz yine de yazalım haberleri olsun.

Yazımın başında da belirttiğim gibi, Bahçeşehir Mahallesi sakinleri siyasetçilere kızgın, nedeni ise verdikleri sözleri tutmamaları,

Bildiğiniz gibi Bahçeşehir Mahallesi, Seyhan İlçesine bağlı çok geçmişi olmayan yeni mahallelerimizden bir tanesi.

Genelde seçim dönemlerinde Bahçeşehir Mahallesine gelen siyasetçiler mitinglerini mahallenin semt pazarında yaparlar. Halkı toplarlar ve başa geldiklerinde yapacakları projeleri anlatırlar. Her gelen siyasetçide miting yapılan Pazar yerinin üzerini kapatacağı sözü verir, nasıl olsa ‘Lafla torba dolmaz’, ver sözü yapmasam da olur mantığı, ama zamanı geldiğinde ne olur , vatandaş verilen sözleri hatırlatır, aynen semt Pazarında verilen söz gibi.

Vatandaş der ki şimdi o söz veren siyasetçi tekrar seçim olsa ve burada miting yapsa hangi yüzle miting yapacak.

Verilen sözü vatandaş onlara hatırlatmayacak mı? Hesap sormayacak mı?  Soracaklar elbet, bizzat bana söylediler aynen söylediklerimizi yaz diye. Ben de azıyorum, vatandaş ne derse o  

Aslında çok ta zor bir iş değil, . Pazar yerinin alt yapısı hazır, çevre düzenlenmesiyle ilgili çok sıkıntı yok, herhangi bir yeri kırıp dökmelerine gerek yok, sadece kolonları dikip üzerini kapatacaklar.

Sıfırdan bir kapalı semt pazarı kurmayacaklar yani buna rağmen olmuyorsa diğer kapalı semt pazarı isteyen mahallelerin vay haline