Nihat Başkanın açıklamalarını olumlu buluyorum

18/05/2020 23:10 4319

Tabii ki gündemimiz Coronavirüsü ve liglerin ne şekilde başlayacağı…

Biliyorsunuz Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, daha önceki basın toplantısında liglerin 12 Haziran tarihinde başlayacağını belirtirken ‘şimdilik’ ifadesine yer vermişti. Tabii buradaki ‘şimdilik’ kelimesinin anlamı virüsün geniş anlamda kontrol altına alındığını görmekti.

Bu açıklamalardan sonra fazla değil ama 2-3 kulüp itirazlarda bulunarak ‘ligler iptal edilmeli. Şampiyonlar bu şekilde tescil edilmeli” diye adeta sosyal medyayı yıktılar. Devamında TFF yönetimi  kısa zaman önce lig tarihini yineledi. Sadece TFF 1.ligin 19 Haziran’a kaydırıldığı açıklandı.

Hemen bu açıklamadan saatler sonra Erzurumspor’da  ne olduysa negatif çıkan testler bir anda pozitif oldu(!) Ambulanslar, son dakikalar derken göle atılan taş misali ‘lig oynatılmasın’ tepkileri büyümeye başladı.

Bunun üzerine TFF Başkanı Nihat Özdemir bu kez özel bir televizyonda canlı yayına katıldı. Özetle Başkan Nihat Özdemir,  ligi 12 Haziran tarihinde başlatacaklarını belirtirken bazı kulüplere seslenip adil ve şeffaf olmalarını istedi. Devamında ise sosyal medyada atılan tweetlerin kararlarını değiştirmeyeceğinin altını çizdi.  

Başkan Nihat Özdemir önemli bir çıkış yaptı. Hem de büyük kararlılıkla. Bakın görün hafta içinde yapılacak yeni açıklamalarda kulüplerin uyması gereken yeni kurallar getirilecek. Uymayanlar ceza alacak.  

Burada Nihat başkanın yaptığı açıklamaları olumlu buluyorum. Bir işçinin işine gitmesi ne kadar doğru ise futbolcunun da sahaya çıkması daha doğru olduğunu savunuyorum. Hatta futbolcuların daha steril ortamda olduklarını belirtmemize gerek yok.  Önceki gün başlayan Alman ligi de bunun en basit örneğidir.

Sonuç olarak bu işi futbolu yönetenlere bırakmalıyız. Onları yönetmeye kalkarsak bu işin içinden kimse çıkamaz. Elin adamı liglerini başlıyor biz hala tartışıyoruz.

Ligler oynatılarak tamamlanmalıdır…