Neyse haliniz !

17/10/2022 18:37 276

Fala inanma, falsızda kalma.

Devir değişti. Aşağıya tükürsen, sakal..

Yukarıya tükürsen, bıyık..

Kendim için istiyorsam namerdim ! Kazaya gelip, elimizden bir kelime veya cümle kayabilir, ayıkla pirincin taşını..

Tarot falı açamasak da gazetelerden verilen burçlarınızı okuyalım.

-Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)-

Bu burcun genel özelliklerine bakacak olursak; cesaretli ve atılgan yapıları nedeniyle yeni girişimlere korkusuzca daldıklarını söyleyebiliriz. Herhangi bir konuda öncü olmak, karşılarındaki kişilere yol göstermekten hoşlanmaları da şüphesiz liderlik özelliğini taşıyor olmaktan geliyor.

-Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)-

Toprak grubunda yer alan Boğa burcu her zaman ne istediğini bilen burçlar arasında yer alıyor. Hayata dair istediklerini çok net belirleyebilen, amaçlarını sıralamada sıkıntı yaşamayan ve sürekliliğe önem veren Boğa burcu için çoğu astrolog “Zenginlik burcu; boğadır.” İfadesini kullanıyor.

-İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)-

Pozitif yapısı ve keskin zekâsı ile kendinden söz ettiren bu burca sahip olan kişilerin en belirgin özelliği yönetici gezegeni Merkür’ün ona sunduğu canlılık ve zekâsı oluyor. İkizler, ün yapmaktan büyük keyif alan burçlar arasında yer alır.

-Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)-

Yengeç burcuna sahip kişiler merhametli, iyi niyetli ve yumuşak başlı özellikleriyle dikkat çekiyor. Oldukça sabırlı ve koruyucu özelliği bulunan Yengeç burcundan bir tanıdığa sahip olmak gerçekten dünyanın en güzel hediyelerinden biri sayılabilir.

-Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)-

Aslan burcunu yorumlayacak olursak; yönetici yıldızı güneş olarak ateş grubunun güçlü burçlarından biridir diyebiliriz. Plan kurmak, herhangi bir olayı organize etmek tam da Aslan burcuna sahip kişilere özel bir yetenek. Yaratıcılıklarını aşırı detaycı olmalarıyla birleştiren bu kişilerin gözünden kaçabilecek en ufak bir detay bile bulunmuyor.

-Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)-

Toprak grubunun zekâsı ve titizliği ile dikkat çeken Başak burcu disiplinli yapısıyla da her ortamda kendini belli edebilir. Aşırıya kaçarsa fazlasıyla takıntılı olabilecek Başaklar genellikle titizlikleriyle gurur duyar. Etrafındaki her şeyle ilgili olan bu burcun beğenilmek ve takdir görmek hayatlarında en değer verdiği şeylerden biri olarak karşımıza çıkar.

-Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)-

Güzellik ve lüksten hoşlandığı bilinen Terazilerin aslında en önemli özelliği dengeli olmaları. Hayatlarında ve ilişkilerinde dengeye fazlasıyla önem veren bir teraziyi kıskaca almaya çalışmak yapılabilecek en hatalı davranışlar arasında gösterilebilir.

-Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)-

Su grubunun en acımasız ve korkulan burcu sayılan Akrepler kararlılığı, inatçılığı ve intikam alma duygusunu yüksek oranda taşıyor olmasıyla da göz korkutan burçlar arasında gösterilebilir. Mars ve Plüton yönetici yıldızına sahip bu burcun sezgileri fazlasıyla güçlü olup, olayları inceleme şekli de fazlasıyla detaycı denilebilir. Tutkulu, şehvet seven ve savaşa savaş taktiğini kullanan Akrepler için yenilgiyi kabullenmek oldukça zor bir durum.

-Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)-

Çoğu durumda “Kendini beğenmiş” olarak mimlenen Yaylar çoğu zaman karşı taraftaki kişileri küçümser. Bu sebeple bir Yay erkek veya kadının gerçekten tanımıyorsanız kesinlikle elektrik alamayabilirsiniz.

-Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)-

22 Aralık ve 21 Ocak aralığı Oğlak burcu tarihi olarak kabul edilir ve bu tarihler arasında toprak grubunun kararlı yapısıyla dikkat çeken burcu olarak karşımıza çıkar. Direniş doğal olarak yapısında bulunan oğlak burcu tarihi yeni burç tarihlerine göre 20 Ocak- 15 Şubat aralığını kapsıyor ve tam olarak 27 gün döngüsünde sayılıyor.

-Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)-

Yeni burç tarihleri 2022 yılına göre Kova 25 günlük döngüsünü 16 Şubat- 12 Mart aralığında alır fakat geçerli kabul edilen 12 burca göre 22 Ocak ve 19 Şubat aralığını kabul ediyoruz. Hava grubuna dahil olan Kovaların en bilinen özelliği sağduyulu olması.

-Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)-

Aşırı duygusal olmaları ile tanınan Balıkların en güzel özelliği çok iyi empati yapabiliyor olmalarıdır. Karşılarındaki kişileri hemen anlayabilen, aşırı derecede anlayışlı davranan hatta çoğu zaman iyi niyeti suiistimal edilen bu burca sahip kişilerin bir diğer iyi özelliği de hislerinin çok güçlü olmasıdır.

***

NOT : Bu güne kadar iki burçtan fazlasını okuyana rastlanmamıştır. Bir kendini bir de sevdiğini okur.