Murat Sancak'tan önce Murat Sancak'tan sonra

25/08/2020 19:48 3521

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, hiç bir meslektaşımı yazmak adetim değildir.

Aksine, Adanalılığını hiçbir ortamda tartıştırmadığım, yerel camiada kardeşim olarak gördüğüm herkes tarafından bilinen ,  Engin Kanber'in gazetesinde, Adana Demirspor Başkanı Sayın Murat Sancak, Başkan Danışmanı Metin Korkmaz ve bu kentin değeri olan isimlerden oluşan Yönetim kurulu üyelerine,  futbolcularına yönelik, adeta kin ve nefret kusan bir yazının kaleme alınması, beni çok ama çok derinden yaralamış ve üzmüştür.

Yakışmadı, Siz de hiç mi Adanalılık ruhu yok! Bu kin, bu nefret neden?

MURAT SANCAK NEDEN GELDİ?

Ercan'ım bilmiyorsun bari anlatayım sana da, bilgin olsun!

Adana Demirspor’da zaman, zaman seninde görev aldığın dönemlerde neler yaşandığını hepimiz biliyoruz. Önceki yıllarda kapı, kapı gezip kulüp yaşasın diye destek aradık. Sonrasındaki yıllarda bu kulübün aylarca elektriği kesildi. Futbolcular hemen her sezon ayaklanıp, idmanları protesto ettiler. Kulübün her sezon transfer tabelası kapandı. Eksi puanla lige başladığımızı biliriz.  İcra dosyalarını ve hayali senetleri, yani kaydı olmayan senetleri söylemiyorum bile...

Ve siz çıkmışsınız tıkırında giden Adana Demirspor'un başkanına akıl vermeye çalışıyorsunuz!

Bütün Adana'nın bildiği gibi kapısına kilit vurulacakken, kayyum atanacakken, kulübün sadece bir tane futbolcusu ve  37 Milyon borcu vardı, (borcun daha sonra belgelerle 54 Milyon olduğu ortaya çıktı)...

Ve uzun yıllar Demirspor, belediye desteğiyle, belediyeden alınan paralarla hayatını idame ettirdi.

Sonra ne oldu? Hiç bir Adanalının yapamadığını yapıp cesaret göstererek Adana'ya gelip, kulübe sahip çıkan Başkan Murat Sancak sayesinde Adana Demirspor, küllerinden yeniden doğdu.

Şuan Türkiye'nin bir sevgilisi varsa oda Adana Demirspor'dur. Bunun da sebebi Murat Sancak'tır...

Hiç mi sosyal medyayı takip etmiyorsunuz, hiç mi spor gündemine bakmıyor musunuz? Sağır sultan bile duydu ama siz duymamışsınız...

Ben size anlatayım;

Adana Demirspor, tarihinde ilk defa CEO ile yönetiliyor.  Adana Demirspor, tarihinde ilk defa kulüpleşti ve kurumsal yapı şeklinde yönetiliyor.

Ve asıl olan Sevgili Başkan Murat Sancak, ne belediyelerden, ne Adanalı İş adamlarından tek kuruş dahi almadı, kendi öz kaynaklarını kulübe aktardı, bu sayede Adana Demirspor kimseye muhtaç değil ve camia da mutlu.

Biz 20 Ay kulüp personelinin maaş almadığını biliriz. Altyapının ne halde olduğuna tanıklık ettik. Ama gelin görün ki,Altyapı Almanya’larda turnuvalara katılıyor, Türkiye içi seyahatlerini uçakla yapıyor artık. Yatırımın ise haddi hesabı yok Ercan'ım...

Sevgili Ercan, hukukumuzu ve ailene olan saygımı herkes bilir.

Sende bilirsin.

Ama ne zaman bir maçı tribünden izledin, ne zaman kulübe gelip, gelişmeleri izledin de, şimdi çıkıp ahkam kesiyorsun?

Kendini geliştirmedin be Ercan...

Sana daha önce görevde verildi, herkesle çatışmaktan, muhalefet olmaktan öteye gidemedin.

Türkiye'nin en başarılı iş adamlarından biri olan Murat Sancak, kiminle yol yürüyeceğini sana mı soracak?  Futbol okuluna kapatmışsın kendini, ne maça geliyorsun, ne takımı takip ediyorsun sonra da insafsızca eleştiriyorsun.

Kusura bakma sana, futbolculuğuna saygım var ama eleştirilerine saygı duymuyorum. Aslında sen eleştirmiyor içindeki kini ve nefreti  kusuyorsun.

Yakışmadı be Ercan'ım...

Olmadı...Olmadı

Futbol okulunda bir   Kayhan- Orhan Kaynak, bir Feyzullah  Küçük, İsmail Akbaşlı, bir Mustafa Ulucan, bir Tekin İncebaldır, bir İbrahim Uzunca yetiştirdin de almadık mı?

Metin Korkmaz'ı, vicdansızca yargılıyorsun ya,  ben kulübün içindeyim, nasıl mücadele ettiğini ben biliyorum Ercan'ım.

Bu takım geçen yıl 40 saniyede finali kaçırdı. Bu yıl ise finalde Süper ligi... Metin Korkmaz'ın birebir nasıl mücadele ettiğini, neleri feda ettiğini, geçen sezon Milyon üzeri alacağını hibe ettiğini Adana biliyor da, sen bilmiyorsun!

Herhalde Adana'da yaşamıyorsun ya da görmezden geliyorsun!

Murat Sancak öncesinde,  Adana Demirspor sahipsizken, 4 Temmuz 2017 tarihinde Murat Sancak geldiğinde, tüm Adana ayakta alkışlamış ve Adana Demirspor güvenli bir liman bulmuştu.

O tarihte bu eleştiriyi neden yapmadın?

Senin bu eleştirilerini ne Başkan Murat Sancak, ne de Danışmanı Metin Korkmaz hak etmedi. İnsanda Allah korkusu olur biraz.

Başkan Murat Sancak, her zaman eleştiriye açık bir yöneticidir. Ama doğru ve insaflı eleştiriye açıktır.

Bizleri bilen biri olarak yakışmadı be Ercan'ım...

Adana Demirspor'un büyük taraftarı, Murat Sancak'a geldiği günden itibaren sahip çıktı, hem de sonuna kadar. Bu dönemlerde asıl destek olunması gerekirken, acımasızca, temelinde kin kusularak oluşturulan ifadeler, Adana Demirspor düşmanlığıdır.

Bunun başka izahı da yoktur be Ercan'ım...

Hele, hele bu formayı giymiş, şampiyonluklar yaşamış biri olarak hiç yakıştıramadım be Ercan'ım...

Olmadı...Olmadı...Olmadı...Yakışmadı...

NOT: Ercan'ım dikkatimden kaçmıyor, hep dışarıda kaldığında kinini kusmak için muhalefet oluyorsun, ben varsam iyi, yoksa tu kaka öyle mi?