Murat Başkan, sonucunu görmeden gitmek olmaz

21/10/2019 21:00 4448

Adana Demirspor da iki haftadır kötü gidiş devam ediyor.

Bursa maçı çok güzel sinyaller veren Mavi Lacivertli takım Menemen ve Hatay maçlarında camiayı adeta hayal kırıklığına uğrattı. Sahada alınan kötü sonuçlar bir yana Hatay maçından bir günü sonra Başkan Murat Sancak’ın sosyal medya hesabından yaptığı görevi bırakıyorum açıklaması şok etkisi yarattı.

Murat Sancak geçen yıl çok zor şartlardaki Kulübün başına geçtiğinde tepeden tırnağa bir yenileme çalışmasına girdi. Kulübün borçlarını ödedi altyapı baştan sona yenilenerek çok önemli bir noktaya geldi. Futboldaki sportif başarı konusunda geçen yıl finalin kıyısından dönüldü. Adana Demirspor Murat Sancak Başkanlığında lige başlama eksi puanlar tahta gibi sorunları hiç yaşamadı. Futbolcuların para sorunu olmadı. Çalışma ortamları son derece rahattı.

Bu sezon sportif anlamda yine sıkıntılı bir sezon başlangıcı oldu. Yaşanan olumsuzluklar Hatay maçı ile birlikte tavan yapınca Başkan Murat Sancak’ta artık belki bir duygu patlaması yaşadı üzüntü ile görevi bırakacağını açıkladı. Ben şahsi olarak Başkan Murat Sancak’ın Adana Demirspor’a bu kadar emek harcadıktan sonra bırakacağına inanmıyorum. Kulüpte bir düzen bir sistem var. Evet sportif başarıda sıkıntılı süreçler yaşanabilir ama Adana Demirspor kulübünü bir bütün olarak görmek gerekir. Başkan Murat Sancak bu süreçte futboldaki başarısızlık konusunda nerede hatalar yapıldığını belirlemeli ve ona göre çözüm yolları bulmalı.  O kadar emek verdikten sonra sonucu görmeden bırakmak Başkan Murat Sancak’ın tarzı asla değil. Ben kongre kararı alınacağını bile düşünmüyorum. Murat Sancak için para bul hiç önemli değil kulübe verdiği rakamı bugün bağış yapar. Zaten meselede o değil. Ortada bir emek var çalışma var.

Sportif başarı eninde sonunda gelecektir. Murat Sancak Başkana bir çağrımız olsun. Sayın Başkan şimdi bırakma zamanı değil şimdi daha fazla Adana Demirspor kulübünün başında olma zamanı.