Muhteşem ev sahipliği

09/03/2020 21:06 1322

Adanalı olan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, hafta sonu hemşerilerini kentte ağırladı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, yönetim kurulu üyeleri ve bir grup gazeteci davet üzerine Tunceli'ye gitti. Bir zamanlar teröristlerin cirit attığı Tunceli'de artık huzur var. Kahraman güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlarla terörden temizlenen Tunceli'de halk artık gönlüne göre mesire yerlerinde piknik yapabiliyor. Eee ne diyelim ÇGC Başkanı Esendemir, yönetim kurulu üyeleri ile bir grup gazeteciye muhteşem bir ev sahipliği sergileyen Vali Tuncay Sonel'e, teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Kent Meydanı'nın akıbeti

Zeydan Karalar'ın, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde başlanan ve büyük umutlar verilen Kent Meydan'ında belirsizlik sürüyor. Seyhan Belediyesi'nin mali tablosu ortada, imkanlar ölçüsünde hizmet veren Seyhan Belediye yönetimi, kent meydanı konusunda net açıklamalar yapamıyor. Belediyeye yakın kaynaklardan edindiğim bilgilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kent Meydanı'nın yapımını almak istiyormuş, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ise bu girişime olumlu bakıyormuş... Kaynaklarım, protokolün önümüzdeki günlerde hayata geçirileceğini söylüyorlar..

Bekleyip göreceğiz

Siyasette üslup önemlidir

Siyaset her ne kadar insana dokunma sanatı olsa da, siyaset aynı zamanda üslup sanatıdır. Siyasilerin konuşmaları ve rakibine yönelik ifadeleri önem taşır. Belediye Meclisleri, bir kentin yerel parlamentosudur. Buradan çıkan karar o kenti ve ilçesinde yaşanları yakından ilgilendirir.

Seyhan Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda 'Hakaret' tartışması yaşandı... İlk kez böyle bir olaya tanık olduğumdan üzülmedim desem yalan olur. Başta da ifade ettiğim gibi siyasi bir kimliği olan kişilerin 'Üslup'larına dikkat etmesi elzemdir.

Dilerim bu son olur

 

Günün Sözü

Kıymet bilmek kaybedince arkasından ağlamak değil, yanındayken sımsıkı sarılmaktır

 

Günün Kitabı

Darbeleri Okuma Kılavuzu

Yazar: Selcan Taşçı

Günün İsmi:

Dünyanın tüm kadınları

Çimdik:

Tüm uyarılara, yetkili ağızdan talimat verilmesine rağmen hala yaşlıları görünce tam gaz yapan özel halk otobüs şoförlerini bir çimdikleyeyim dedim

 

Haşarı Soruyor

Bugün yapılacak Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yine hareketli zamanların yaşanacağını biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, Kent Meydanını tamamlamak için girişimlere başladığını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in daveti üzerine kente giden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir,  Yönetim Kurulu üyeleri ile bir grup gazetecinin hafta sonunu keyifle geçirdiğini biliyor musunuz?

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in, fanatik bir Adana Demirspor taraftarı olduğunu biliyor musunuz?

Çukurova Belediyesi'nde birim müdürlerinin yer değişikliğine gidildiğini kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'in her daim halkın içinde olduğunu biliyor musunuz?

İYİ Partide Dr. Birol Büyüköztürk'ün il başkanlığına adaylığını coşkulu bir kalabalıkla açıkladığını biliyor musunuz?

22 Mart Pazar günü yapılacak İYİ Parti il kongresine, Genel Başkan Meral Akşener'in katılacağını biliyor musunuz?