Müdür Aktaş ve Adana gerçeği

20/01/2020 21:44 1858

Gazetemiz 5 Ocak'ın geleneksel sabah kahvaltı programlarının konuğu Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş oldu...

Divan Otel'de gerçekleşen buluşmaya Haber Merkezi ve Yazar kadromuz katıldı. Ehh yaş kemale erdi tabii bu gözler ne Emniyet Müdürleri gördü.. Allah var şimdiye kadar Adana'da görev yapan emniyet müdürlerimiz hiçte yabana atılacak isimler değildi. Her birinin ayrı bir özelliği vardı... Dönelim Zafer Aktaş Müdüre, sorduğumuz her soruya içtenlikle cevap verdi, bir sözü var ki görev yaptığı zaman diliminde her şeyi özetler nitelikteydi, '2019 7/24 görev yapan Adana polisi tam 20 bin 28 uygulama yaptı'

Olay bu mudur evet kesinlikle budur!

  

Kimseden çıt yok!

Adana'da 20 gün önce yaşanan sel felaketinde en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Salbaş da yol yağan sağanak yağmur sonrası çökmüştü. Topaktaş, Akçalı, Emelcik ve Yazıbaşı köylerini birbirine bağlayan bu yol aradan geçen 20 güne rağmen hala yapılamadı. Topaktaş mahalle muhtarı Tamer Yıldırım, adeta isyanları oynuyor... Kime gitse bizim görev alanımız değil cevabını alıyor, yetkililerin duyarsızlığından ve ilgisizliğinden yakınan Muhtar Tamer Yıldırım, yetkilileri göreve çağrıyor. Bildiğimiz devlette devamlılık esastır. Muhtar Tamer Yıldırım'ın feryadını kimse duymayacak mı?

Senin Rengin ne?

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yine yaptı yapacağını... Önce personel kıyafetleri sonra, boya imalatı.. “Üreten Seyhan” sloganıyla üretime yönelen Seyhan Belediyesi, personel kıyafetlerini kendi kurduğu “Kıyafet Atölyesi”nde dikerken, boya atölyesinde de kendi imkanlarıyla ürettiği boyayı belediye ihtiyaçları ve kamu yararına kullanmaya devam ediyor. Seyhan Belediyesi son olarak, Seyhan Kaymakamlığı ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Fiziksel ve Ruhsal İyileşme” hedefi ile ortaklaşa yürütülen “Senin Rengin” projesine, kendi üretimi iç ve dış cephe 13 ton boya ile katkı sundu.

Desenize Okullarımız rengarenk olacak.

Günün sözü

 

 Düzen direnme zamanı ya direneceğiz ya dileneceğiz… (EYT’liler)

Günün kitabı

 

 İSTİHBARATÇI BİR BEKTAŞİNİN HATIRALARI

YAZAR:     ALİ RIZA ÖGE

Günün ismi

 

ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ ZAFER AKTAŞ
 

Çimdik

Adana’yı etkisi altına alan ve günlerce süren yağışların meydana getirdiği zararları unutmasınlar özellikle mağdur olan çiftçileri hatırlasınlar diye yetkilileri bir çimdiklemek istedim.

 

Haşarı soruyor

  

*Çiftçinin kullandığı elektriğin iki yılda yüzde 108 zamlandığını biliyor musunuz?

*Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Havutlu Mahallesi’nde 4 buçuk km’lik yol çalışması gerçekleştirdiğini, Set Yolu olarak bilinen ve özellikle narenciye üreticisinin yoğun olarak kullandığı yolun nihayet yıllar sonra baştan sona yenilendiğini biliyor musunuz?

*Seyhan Kaymakamlığı, Seyhan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklığı ile sürdürülen "Senin Rengin” projesiyle okulların boyanacağını biliyor musunuz?

*Büyükşehir belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın hafta sonu mesaisini makamında geçirdiğini biliyor musunuz?

*Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın 5 Ocak Gazetesine çok özel açıklamalar yaptığını biliyor musunuz?

*Büyükşehir Belediyesi'nde hangi üst düzey bürokratın izne ayrıldığını biliyor musunuz?

*Seyhan Belediyesi'nde hangi üst düzey yöneticinin veda turlarına başladığını biliyor musunuz?

*Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir'in, mesaisinin büyük bir bölümünü Yüreğir halkıyla geçirdiğini biliyor musunuz?

*Adanalı Yazarların Çukurova Belediye Başkanı Soner çetin'e desteklerinden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdiklerini biliyor musunuz?

*  Sarıçam Belediyesi'nin asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini biliyor musunuz?

*Ulaşım Dairesinin Belediye otobüs seferlerini tasarruf için azaltmaya gittiğini kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

*Adana Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir günde kaç TL ceza kestiğini biliyor musunuz?