Mücadeleye devam

30/10/2021 09:40 1067

Adanaspor Sait hocayla beraber mücadele etmeyi de öğrendi.

Eyüpspor ligin dişli takımlarından biri. Maça geçen haftaki on biriyle başlayan Adanaspor bir kaç oyuncu dışında çok iyi mücadele etti. Özellikle savunmada Donkor müthiş oynadı. Gerçek yerinde oynadığı zaman takıma müthiş katkı sağlıyor.

Maç boyu hemen hemen hiç pozisyon vermedi takım. Mücadele yönünden çok gelişti ama pozisyon bulmada çok zorlanıyor. Özellikle kenarda oynayan Ahmethan ve Fıratcan takıma hiç katkı vermediler. Daha üretken daha aktif olmaları gerekiyor. Ozegoviç çok yalnız kalıyor ileride. Adanaspor da günün en kötü ismi İsmail idi. Nitekim yenilen golde büyük hatası vardı. Rakibinin sadece önünde dursa orta imkanı vermeyecekti ve gol olmayacaktı. En azından takım 1 puanla deplasmandan dönecekti. Top rakipteyken herkes topun gerisine geçerek ve birbirine yakın oynayarak pozisyon vermemeye çalıştı. Bu mücadeleye yazık oldu maalesef.

En azından bir puanla dönülebilirdi.Genel anlamda Adanaspor bu mücadeleyi yaptığı sürece kolay kolay yenilmeyecektir. Sait hoca son oyuncu değişiklerinde bana göre geç kaldı. Rakip yüklenmeye ve açıklar vermeye başladığı dakikalarda değişikliklerin yapılması gerekirdi. Savunma ve orta saha oyuncuları müthiş mücadele etti fakat aynı mücadeleyi hücum oyuncuları yapamadı maalesef. Bu tür deplasmanlarda sadece mücadele ederek puan alınamıyor.

Takımın hücum gücünü yükseltmek gerekiyor. Savunma sıkıntısını çözen Sait hoca ileriye de bir çözüm bulması gerekiyor. Hücumda daha çok çoğalan bir Adanaspor gördüğümüz zaman bu iş olmuş demektir…2 haftadır yükselen bir performans grafiği var Adanaspor un. Bunu devam ettirdiği sürece puan sıralamasında da üstlere doğru çıkmaya başlayacaktır. Yılmak yok mücadeleye devam…