Mücadeleye Devam

27/02/2020 22:24 3268

Adana Demirspor ilk ikiden yani doğrudan süper lige çıkma yolunda özellikle bu sezonun ikinci yarısından itibaren harika bir mücadele veriyor. Bu mücadelede meyvesini vermeye başladı aslında. Bolu maçında son anlarda kaybedilen iki puan ve Bursa deplasmanın da kaybedilen üç puan yerine alınabilecek bir puanın da olabileceğini düşünürsek bugün sıralamada nerede olurdu Adana Demirspor siz düşünün.

Şimdi gelelim esas tabloya geçtiğimiz hafta sonu evinde seyircisiz oynadığı Altınordu maçında üç puanla sahadan ayrılan mavi lacivertliler için bu üç puanın değerli olması Menemen deplasmanın da  alınacak üç puana bağlıydı aslında. Altınordu maçında ilk yarı itibariyle yakalanan yine farklı bir skor ancak her zamanki hastalık yine nüks edince ikinci yarı farkın bire inmesiyle yaşanan stres ve maça noktayı koyan Mehmet Akyüz’ün 4. Golü. Adana Demirspor bu sezon çok gol atıyor ancak golde yiyor. Evet gol yenebilir ama bu sayıyı biraz daha aşağılara düşürmek gerekir. Menemen deplasmanı ise bu sefer henüz 20. Dakika dolmadan yenen iki tane gole sahne oldu. Ancak Adana Demirspor 25. Dakikadan itibaren oyuna ağırlığını koydu. Ve ilk yarı bitmeden birde gol buldu ayrıca beraberlik fırsatlarını da yakaladı ancak atamadı. İkinci yarının başıyla birlikte ilk yarının sonun da gelmeyen beraberlik golü Erkan’ın penaltı golüyle geldi. Adana Demirspor’un aslında skoru her an değiştirebilecek son derece usta ayakları var ve zaten fark burada ortaya çıkıyor.  İşte o ayaklardan ikisi olan Erkan’ın asistini gole çeviren Volkan Şen. Gerçekten bu takım adına çok önemli isimler tabi Osman ı ayrı bir yere koymak lazım. Ayrıca Hamidu bu takımın olmaz ise olmazlarından öte yandan kaleci Muhammet ise özellikle ikinci yarıda sayısız kurtarışa imza atarak maçın bana göre yıldızı oldu. Bu maçın Adana Demirspor için tek eksi yanı çok fazla pozisyon verişiydi. Uğur Hoca’nın mutlaka bu duruma çözüm bulması gerekiyor. Resul orijinal bir kanat oyuncusu değil ve zaman zaman o mevkide aksıyor.

Sonuç olarak hafta içi maçından çok önemli bir üç puan ile dönen Adana Demirspor Cumartesi haftanın maçında Kendi evinde Hatay ile karşılaşacak. Bu maç bir lig maçı ve son derece önemli geçen yılki olaylardan dolayı taraftarında bu maça intikam havasında bakmaması gerekiyor. Bu durum takımın sahadaki oyununa da zarar verir. Zaten şuan istim üstündeki Adana Demirspor takımı Hatay’ı çok rahat yenecek durumda.  Yeter ki skor üstünlüğü kurulduktan sonraki dakikalarda teknik yönetim olarak süreç iyi yönetilsin daha önceki hatalar yapılmasın. Bu maçlar ilk ikiden yani doğrudan çıkış maçları, doğrudan şampiyonluğun habercisi maçlar. Ve sonuna kadar mücadeleye devam maçları.