Mücadele ve takım olmak

28/01/2019 23:16 2341

Adana Demirspor hafta sonu Denizli’de hepimizi üzen bir skorla sahadan ayrıldı. Bir önceki haftada kendi sahasında Karabük karşısında kazanmıştı ama oldukça zorlanmıştı. Devre arasında neredeyse maç gününe kadar Antalya’da kalan Adana Demirspor’da takıma takviye edilen yeni oyuncular için bir uyum sorunu gerekiyordu. Öyle görünüyor ki Denizli maçından da ortaya çıktığına göre bazı yeni oyuncular bu uyum sorununu henüz atlatamamış. Devre arasına girilirken takımda gidecek oyuncular neredeyse belli gibiydi ve takımın eksik bölgeleri de aslında görülüyordu. 3 yada 4 noktaya transfer beklerken tam 7 ila 10 transfere şahit olduk.

Aslında buraya kadar herşey normal Yılmaz Hoca ve teknik heyet eksikleri daha derinlikli bir kadro ve başarı adına Başkan Murat Sancak’tan da aldıkları güven ile transfer sayısını fazla tutmuş olabilirler bu durum kabuledilebilir bir durum zaten giden oyuncuların sayısıda gelenleri karşılıyor gibi sadece yabancı oyuncuların fazlalığı teknik heyeti zorlar. Bu arada gelen oyuncuların kalitesi takıma vereceği katkı zamana bağlı bekleyip göreceğiz. Buraya kadar bir sorun yok ancak esas sıkıntılı konu sezon başından bu yana takımda yer alan hele de bazılarının kilit görev gördüğü noktalarda bir anda 11 de yer bulamaması diğer bir değişle Karabük maçında bir anda 5 tane yeni transferin, Denizli maçında ise 7 tane yeni transferin yer alması. Bu durum beraberinde bir takım sıkıntıları da getirdi. Örneğin mevkilerinde başarılı olan oyuncularında kendini yedek kulübesinde bulması adalet kavramını sorgulattı. Bir başka sıkıntılı konu ise yeni transferlerin bazılarının aynı mevkide olan ve yedek kalan oyunculardan bir artısının olmaması hatta daha da gerisinde olmaları. İşin özeti ilk 11 de Denizli gibi bir deplasman da bir anda 7 tane yeni transferi birden oynatırsanız uyum sorunu yaşamanız kaçınılmaz olur.

Denizli maçı taraftarın teknik heyete olan güvenini de sarsmış durumda o güveni yeniden kazanması gereken de yine teknik heyet olacak. Burada Sorumluluklarını yerine getiren birinci isim ise Başkan Murat Sancak. Takımın başarılı olması adına üzerine ne düşüyorsa yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda Başkan Murat Sancağı üzmeye kimsenin hakkı yok. O yüzden bir an önce teknik heyet ve futbolcuların toparlanması gerektiğini düşünüyorum.

Bir sözde cefakar taraftara. Evet hafta sonu yakışmayan bir skor oldu. Çok üzüldük çok tepki gösterildi. Ben teknik heyet ve futbolcuların bu tepkileri uyarıları dikkate alacağını düşünüyorum. Gazişehir maçıyla yeni bir başlangıç yapılır umudunu daima içimde taşıyorum. Bu haftadan itibarentakıma destek amaçlı motivasyon çalışmasına başlayacaklarını umut ediyorum. Adana Demirspor varsa umut bitmez yeterki yapıcı olalım. Tabi taraftar bunları yaparken Adana Demirspor takımı da mücadele edecek ve takım olacak aslında takımın şuan en önemli eksiği de bu eğer takım olabilir ve mücadele ederse gerisi kendiliğinden gelecektir.