Mücadele ve strateji…

15/03/2021 21:54 2488

Biliyorsunuz seri galibiyetleri hanenize yazdıramazsanız zirvede pek adınız geçmez. Kıyıdan köşeden ihtimalli adınız hesaplanır.

Bu sezona bakıldığında Adana Demirspor iki teknik direktör ile çalıştı ama bir türlü peş peşe en azından 3 galibiyet alamadı. Bu durumun olumsuzluğu hep yaşandı.

Teknik Direktör Samet Aybaba’nın gelişiyle beraber önemli bir sorunu da çözdü Adana Demirspor. Bu sezon ilk kez üçte üç yaptı. Alınan seri galibiyetler takımı zirveye taşıdı. Tabi Giresunspor’un da seri şekilde yenilgiler alması da bu durumu hazırladı.

 

Önceki gün İstanbulspor maçı oynandı. Biliyorsunuz İstanbulspor gibi takımları yenmek istiyorsanız onlar gibi mücadele etmeniz gerekiyor. Bir de üstüne stratejinizin deyim yerindeyse ‘cuk’ diye oturması gerekiyor.

Adana Demirspor Dibba’nın golünden sonra topu rakibe verdi. Yani beklenildiği gibi takım, vatan millet Sakarya saldırmadı. Samsun maçındaki oyuna sadık kalan Samet hoca ve talebeleri orta alanda kazandıkları topları Dibba ve Ezeh’e aktararak goller bulmayı hedefledi. İlk yarı bu şekilde tamamlandı.

İkinci yarıda da oyun ve mücadele üstünlüğü tamamı ile Adana Demirspor’un eline geçti. Burada Samet hoca yine anında müdahalesini yapıp Ezeh’i oyundan alıp Yunus’u sahaya sürdü. Bu hamle aynı zamanda takımın direncini daha da yükseltti. Sonrasında kaptan Gökhan’ın şık golüyle takım işi bitirdi.

Oyuncuların disiplini, kazanma arzusu ve odaklanmaları alınan galibiyetin temelini oluşturdu.

Şimdi bu hafta Samsun, Giresun’u ağırlayacak. Adana Demirspor ise Eskişehir’e gidecek. Asıl bu hafta sonuçlara göre çok değerlendirmeler yapılır. Zira sonrasındaki hafta da Giresun, zorlu maçta İstanbulspor’u ağırlayacak. Değerlendirmeleri maç maç yapmak en doğrusu. Mutlaka rehavetten takımı uzat tutmak gerekiyor.

Başta Samet hoca , ekibi ve futbolcuları yürekten kutluyorum.

Futbolun doğrularını izlemek keyif veriyor…