MÜCADELE VE RUH

28/10/2021 20:25 847

Adana Demirspor süper lig de kalıcı olmak adına özellikle sahada oynadığı oyunla gösterdiği azim, hırs, istek, ruh ve mücadele ile yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yaklaşık 10 haftalık serüven geride kalırken, yukarda saydığım bu özelliklerin neredeyse hepsini geride kalan Sivas maçında gördük. Takım geriye düşmesine karşın maçı bırakmadı ve uzatmalarda bulduğu penaltı golü ile sahadan beraberlikle ayrılarak 1 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Süper Lig de sürekli galibiyetler alacaksınız diye bir kural yok. Ancak bu ligde kalıcı olmanın yolu takım olmaktan ver mücadele etmekten geçiyor. Adana Demirspor ligde sezon başından bu yana Karagümrük maçını saymaz isek neredeyse tüm maçlarda aslında o mücadele gücünü ortaya koydu. Ancak son haftalarda kaybedilen Malatya maçı da dahil olmak üzere bu mücadeleye hırs, ruh, istek ve azim de fazlasıyla eklenince Sivas maçı camianın “işte benim takımım” cümlesini kurmasına yetti de arttı bile.

Özellikle ikinci yarısı adeta futboldan çok sinir harbi içinde geçen Sivas maçında ev sahibi takımın skoru koruma çabasını fazlaca abartması Adana Demirsporlu futbolcuları belki de daha da ateşledi. Takım beraberlik golünü son anlarda buldu ama öncesinde de çok önemli gol pozisyonları vardı. Yani beraberlik golünü çoktan da bulabilirdi. Bu maçın ikinci yarısı aslında bize bir şeyi çok açık gösterdi ortada ısrarla futbol oynamak isteyen bir Adana Demirspor takımı vardı ancak karşısında da ısrarla futbolun dışında kazanmak için her şey mubah sayılır diyen Sivas takımı. Bunu nereden mi anlatıyoruz bakın Balotelli 90+6 da penaltıdan golü atıyor Sivas kalecisi topu vermek istemiyor ve tam 6-7 Adana Demirsporlu topu almak için büyük savaş veriyor ve oyunun bitmesine sadece 1 dakika kalmış. Yani Adana Demirspor acaba bu sürede golü bulurmuyumun peşindeyken Sivas takımı 1 puana razı olma peşinde.

Yani Adana Demirspor bu zamana kadar güzel futbol oynamaya gayret gösteren bir ekip ve sadece sahada kalmaya çalışan bir ekip. Oynadığı güzel oyunun yanına birde mücadeleyi, ruhu, hırsı eklemiş durumda ve şu şiarla yoluna devam ediyor “kolay kolay teslim olmak yok”.