Mücadele ve disiplini takdir ediyorum…

21/12/2021 23:12 458

Adana Demirspor yine mükemmel bir maç kazandı . Hem de son yıllarda çok başarılı olmuş bir takıma karşı. Bu sene de Bülent Korkmaz’ la başarılı maçlar oynayan dinamik enerjik bir takım olan Alanyaspor'a karşı. Şahane bir 3 puan daha hanesine yazdırdı. Demirspor kazansa da kaybetse de mücadelesi,oyun disiplinine bağlı kalmasını çok takdir ediyorum.

Montella'nın Galatasaray maçını düşünerek gittiği rotasyonun takıma neler getirdiğini analiz edersek bence en önemlisi Demirspor kadrosunda bulunan her oyuncunun hazır olduğu ve takıma katkı sağlayabileceklerini göstermiş olmasıdır. Kadrodaki tüm oyuncular biz hazırız demek istiyorlar. Bu çok önemli.Bu rotasyonun sağlamış olduğu diğer bir şeyde yedek oyuncuların küstürülmemesi. Sayın Montella kadrodaki tüm oyunculara zamanı gelince ihtiyacı olacağını bu rotasyonla açıkça belli etti. Bu maçta ne kadar iyi bir taktisyen olduğunu hem gösterdi hem de tüm oyuncularının güvenini kazandı.

Maç karşılıklı ataklarla başladı.Demirspor Giresunspor maçında yapamadığı son topları, kilit pasları doğru kullandı, sonunda da neticeye gitti. Demirspor her maçta olduğu gibi kendi oyununu oynamaya çalıştı. Oyun disiplinine uydu,koştu,mücadele etti yardımlaştı.Bir oyuncunun hatasını diğer arkadaşı kapatıyorsa bu çok önemli bir özelliktir.Demirspor bu uygulamada basamakları bir bir çıkıyor,arkadaşlıkları mükemmel seviyeye ulaşmış gözüküyor.başarı da böyle gelir.

Kalede Muriç müthiş güven veriyor.Svenson, Samet oyunlarını her geçen gün geliştiriyor.Tayyip Talha ,Kaan forma verildiğinde ellerinden geleni yapıyor.Gökhan, Stambaoli başarılı,forvette Vargas,Yunus ve Balotelli çok etkili oldu.Bir parantez Bjarnason'a açmak istiyorum.Demirspor’un bence olmazsa olmazı noktasında duruyor. Çok daha iyi olacağına da inanıyorum.Yunus'un da kanatta oynaması daha olumlu,daha faydalı, forvet arkasında bu kadar başarılı olamıyor.

Şimdi önümüzde önemli bir maç daha var. Gerçi her maç önemli ama en yakın maç en önemlisidir. Galatasaray bir kriz içinde. Adana Demirspor her maç oynadığı oyunu tekrarlarsa ki tekrarlayacağına da eminim. Neden kazanmayalım? Sıra geldi büyük takımlara karşı kazanmaya. Süper Lig'de bu sene bir ilki yaşayalım .

Bir teşekkür de Adana Demirspor taraftarına.Onlar bu kez ekrandan takip ettiler. Yine kocaman bir alkışı hak ettiler.Her zamanki gibi takımlarını bu kez dualarıyla yalnız bırakmadılar sonuna kadar desteklediler..

TEBRİKLER DEMİRSPOR ,TEBRİKLER CEFAKAR Demirspor taraftarları.