Mücadele şimdi başlıyor

18/12/2018 03:57 2171

Beni bilen bilir Adanademirspor cephesinden maçları izlediğim zaman genelde eleştirel bir bakış açısını daima yazılarımda veya yorumlarımda ön plana almışımdır. Mavi lacivertli takım Yılmaz Vural’ın takımın başına gelişinden bu yana oynadığı karşılaşmalarda iyi bir grafik yakalamıştı. Özellikle Başakşehir kupa maçı bu grafiğin yükselmesinde en önemli durum oldu. Ancak kupa maçında takımın belki de orta sahasındaki dinamosu Hamidunun üç maç ceza alması bütün planları alt üst etti. Adanademirspor’un oynadığı ve puan kaybettiği son maçlarda orta sahanın top kapma ve mücadele gücündeki zayıflığı bu eksikliği çok açık bir şekilde gözler önüne serdi.

Doğal olarak buda camiada bir takım eleştirilerileri de beraberinde getirdi. Ben eleştiriye her zaman evet diyenlerdenim ancak camia olarak özelliklede sosyal medya üzerinden öldük bittik yakalım yıkalım muhabbetine de karşıyım. Yılmaz Vural’ın ne koşullarda takımın başına geldiği belli kendisi sürekli olarak ilk yarının son beş maçını işaret ederek bu maçlardan sonra mevcut kadroyla alakalı bir değerlendirme yapacağını açık açık söyledi. Bu maçlardan çıkarılacak puanlarında önemli olduğu vurgusunu yaptı. Ama daha önemli söylediği bir şey var kendisi için esas mücadelenin ikinci devre başlayacağını ifade ediyor Yılmaz Vural yaptığı her açıklamada. Çünkü eksikleri kendisi bu aşamada tespit edecek gidecek kalacak oyuncuları Gençlerbirliği maçı sonrası belirleyecek ve ona göre transfer yapacak.

O yüzden öldük bittik demek yerine ilk yarının son maçında Gençlerbirliği’n den 3 puanı alarak ligin ikinci devresine daha moralli ve mücadeleye hazır girmek gerekiyor. Teknik ekip eksik olan bölgeleri izleyen tüm sporseverler gibi görüyor ve çalışmalarını ona göre yapıyordur. Bu arada Balıkesir maçında eleştirilerin bir kısmına katılmakla birlikte takımın çok kötü oynamadığını maçın ikinci yarısında galibiyetin her iki tarafa da gidip geldiğini belirtmek isterim.

Şimdi tekrar edecek olursak Adanademirspor’un önünde çok önemli bir Gençlerbirliği maçı var. Burada alınacak bir 3 puan ikinci yarı için başlangıç olacaktır. Eleştiriye tabiki evet ancak Adanademirspor’un çıktığı bu yol uzun ve bir maçla şampiyon olunmadığı gibi dünyanın sonu da gelmiyor. Esas mücadelenin ligin ikinci yarısında başlayacağını dolayısıyla bu bilinçle sezon sonunu beklemekte fayda var diyorum.