Mücadele şimdi başladı…

05/07/2021 00:33 784

Süper lige çıkmak çok güzel ama asıl olan mücadele bundan sonra başlıyor.

Süper ligde kalıcı olmak asıl başarının adresi olsa gerek. Başkan Murat Sancak’ın dediği gibi 26 yıl burada kalmak daha önemli.

Baktığımızda Başkan Murat Sancak ve ekibi yoğun çalışma içerisine girdi. Tabi lafla peynir gemisi yürümüyor. Para harcamadan da burada başarılı olamıyorsun. Dolayısıyla alt ligden Süper lige çıkan takımların yaşayacağı sıkıntıları Adana Demirspor’da yaşıyor. Bu ligde başarılı olmak, kalıcı olmak için kaliteli oyuncular getirmeniz gerekiyor.

Kaleye Ferhat alındı. Sonrasında Belhanda ve Britt Assombalonga imzayı attı.

Başkan, dün de hem Balotelli’yi hem de Akintola’yı açıkladı.  İnşallah onlarda kısa zamanda imzayı atarlar.

Gerçekten zor transferi bitiriyor Başkan  ve ekibi. Diğerleri de geldikten sonra güçlü bir takım olacak Adana Demirspor. Buradaki maçların heyecanı bir başka olacak. Ligden 4 takımın düşeceğini hatırlatmak isterim. Ve diğer takımların da hazır kadrolarına takviyeler yaptığını da eklemek isterim.

Sonuç olarak ayakların yere sağlam basma ve güçlü olma dönemine girilmiştir. Bunu net görebiliyoruz. Hiç uçup kaçmadan, haddini bilerek yola devam etmek, geçen sezon son bölümlerde olduğu gibi ligi hafta hafta hedeflemek başarıya götürür.

Başkan Sancak büyük mücadeleye adeta gövdesini koydu. “İliğime kadar Adana Demirsporlu oldum.” diyen Başkan bakalım daha neler yapacak?

Bu işler lafla değil güçle oluyor…