Mücadele favori olacak…

13/02/2021 00:20 2280

5 Ocak Stadında yıllardır derbi maçlarını izleriz. Burası bizim arşivimizin önemli sahnesi olarak kalacak. Ne Mavi-Laciverti ne de Turuncu-Beyazı değişmeyecek.

Bu nedenle tarihi statta son derbiyi izlemenin de ayrıca keyfini yaşayacağız.

Pazar günü oynanacak derbi öncesinde her iki takım için sakatlık olmadan rekabetin çim üzerinde kalacağı bir 90 dakika diliyorum. 90 dakika sonunda ise Teknik Direktörlerin de dediği gibi ebedi dostluk olarak kavramın devam edeceğine inanıyorum.

Bu sezonun ilk derbisi hafızamızda. Her iki takım adına da iyi geçmediğini belirtebilirim. Zaten skorun golsüz sonuçlanması da bunun göstergesi. Sadece Goran’ın kurtarışlarıyla bir adım öne çıktığı derbi olmuştu. Adana Demirsporlu oyuncuların o gün form durumları veya derbiyi algılama durumlarının yetersiz kaldığına vurgu yapabilirim.

Pazar günü öncesinde ise takımların genel durumlarına bakıldığında her iki teknik adamın ilk kez derbiye çıkacak olmasını ve yeni oyuncuların takviye anlamında dahil edildiklerini de notumuza ekliyoruz. Bundan yola çıkarsak ilk derbiye göre daha mantıklı ve daha futbolun güzelliğinin öne çıkacağı bir 90 dakika olacağının altını çizebilirim.

Sonuç anlamında arayan, soran ve yolda gördüğüm takımlarını sevenler skor tahmini istiyor. Bunu dile getirmem mümkün değil. Sadece mücadelenin favori olduğunu yazabilirim. Geçmişe baktığımız da ise favorinin yenildiği favori gösterilmeyen takımın gollü galibiyet aldığına çok tanıklık ettim. Bu nedenle ‘derbinin favorisi olmaz’ değerlendirmesine katılıyorum.

Çok isteyenin kazanacağı maçta takımlara sağlıklı bir şekilde maçı tamamlama dileğinde bulunuyorum.