Montella iyi bir taktisyen

23/11/2021 18:21 551

Adana Demirspor deplasmanda nasıl oynayacağını çok iyi biliyor. Ek olarak  Montella’nın futbol aklı sayesinde deplasmanda nasıl 3 puan alınacağını da göstermiş oldular. Gerçi böyle futbolcu topluluğu her hocaya da nasip olmaz.

Her oyuncu elinden gelen her şeyi yapıyor. Alın terini sonuna kadar akıtıyor. Muriç, Samet, Sinan , Yunus başta tüm oyuncular ellerinden gelinin fazlasını yapıyor.

Montella’nın,  Assombalonga ile deplasmanda başlamasını takdir ettim.Futbolcuların dışında bu maçın kahramanı İtalyan hocadır. Maçın başlangıcı ve ikinci yarının başı hariç oyunun tek hakimi Adana Demirspor’du. 90 Dakika boyunca oyuncuların tamamı başarılı performans ortaya koydular.

İlk yarıda ikinci golü bulamamız belki sıkıntıya düşürecekti bizi ama  yediğimiz beraberlik golünden sonra hemen golü bulmamız bizi rahatlattı. Son pasları daha düzgün ve olumlu kullansaydık skor çok farklı olurdu. İkinci yarıyla beraber ev sahibi takımın hücum gücünü artıracağı belliydi. Son atımını kullanacaktı. Bu şansı da buldular. İyi zamanda golü bularak haklı galibiyeti hanemize ekledik.

O kadar gol kaçırdık ki rakip sahada elde edilmiş en farklı skora ulaşmış olabilirdik. 10 . dakikada Vargas, 14. Dakikada Yunus topu kontrol edemediler. Bu oyuncuların dışında Akintola, Assombalonga , Metehan fırsatları cömertçe harcadılar. İkinci yarıda da böyle devam etti. Genel olarak söyleyeceğim Montella iyi bir taktisyen olduğudur. Tebrik etmek istiyorum.

Adana Demirspor’un bundan sonra da maçlarına kazanmak için çıkacağına inanıyorum. Böyle inançlı futbol oynadıkları müddetçe gönüllere taht kuracaklardır. Futbolda en önemli olay ; birlik, beraberlik, arkadaşlık , cesaret ve inançtır. Adana Demirspor bunu başardı. Devamı da gelecektir. Adana Demirspor maç kaybeder, kazanır ancak sonuna kadar mücadele edeceğinden eminim. Bu şekilde devam ettiği sürece hepimize heyecanlı ve güzel maçlar seyrettireceklerdir.

Tebrikler Montella , Tebrikler Şimşekler.