MNG Kargo'nun yanlışlığı

27/01/2020 10:17 1241

 

Kargo şirketlerinin yaşamımıza getirdiği kolaylığı, yararı ve sürati inkar edemeyiz. Eskiden bu işleri PTT yapıyordu. Kolilerin, paraların eve teslimi de, söz konusu değildi.

Yıllardır vali yolundaki Yurt İçi Kargo ile çalışıyorum. Ayrıca, Sürat Kargo ve MNG ile de işim oluyor.

Yurt İçi Kargo ve Sürat Kargo ile bugüne dek bir sorunum olmadı. Ama, MNG Kargo için, ne yazık ki aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Geçen yaz döneminde Mersin’de ve 9-10 Ocak günü Adana’da şu ilginç olayı yaşadım. Evde olduğumuz halde telefonuma gelen mesajda, sizi evde bulamadık, yarın sabah gelin kolinizi alın yazıyordu.

10 Ocak sabahı Adana Reşatbey’deki ofise gittim. İlgili bayan elemana evde olduğumuz halde, niçin, siz evde yoksunuz mesajı geldiğini sordum. Araştırdı ve sonunda şunları söyledi: Kargo dağıtan elemanımız işi bitiremediğinden, böyle bir yola sapmış. İlginç ve mesnetsiz bir cevaptı. Koli eve teslim olduğu için şunu yapmaları gerekirdi bence. Vakit yetmediğinden size ulaşamadık, kolinizi yarın teslim ederiz demeleri gerekmez miydi? Hem yalan, hem de eve teslim yerine insanları ayağına getirmek. Bir kuryenin hatası çalıştığı şirketinin itibarını zedelemiyor mu? Zedeliyor, hem de nasıl.

Bir gazeteci olarak bu eksikliği dile getirmek benim görevim. Ben de bunu  yapıyorum ve İlgililere önemle duyuruyorum.