Milli maç arası iyi olacaktır

31/08/2021 22:31 572

Zorlu bir maç olacağı belliydi. Demirspor ilk iki haftanın yaralarını sarmak, hatalarını kapatmak , eksikliklerini , açıklarını düzeltmek ve 3 puanı hanesine yazdırmak için sahaya çıktı. Samet hoca, eksik, sakat ve rotasyonda kullanacağı oyuncuları belirlemek için ekibiyle hayli çalıştığını düşünüyorum.

Konyaspor karşılaşması bizim için ne kadar önemli olduğunun üstünü çizerek belirtmek istiyorum. Şayet bu maçı kazanırsak adaptasyon ve uyum sürecini kısaltmış olacaktık. Adana Demirspor maça kazanma isteği ve arzusuyla başladı. Samet hocanın tercihleri Semih defansta. Castor, Stambouli ve sağ kanatta Sedat  oldu. Konuk takım kontrollü oynayıp çabuk hücumlarla çıkmayı hedefledi. Samet hoca ise bunu engellemek için baskı yapmayı planladı. Bunda da kısmen başarılı oldu. (Balotelli ‘den sıkça bahsedeceğiz gibi görünüyor. )

12. dakikada gelen ilk tehlikeli atakta Demirspor, Assombalonga ile gole yaklaştı. İlk yarı orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Fazla gol tehlikesi olmadı. Topla oynama süresi oranı ise az farkla konuk takım lehine belirdi.

İkinci yarıya Samet hoca etkisiz Sedat’ın yerine Vargas’ı alarak başladı. Oyun ilk iki maçta olduğu gibi hareketlendi. Balotelli’de oyundan alınınca Adana Demirspor kendine geldi. Balotelli yeterli değildi. Sahada uçuyorum sanıyor herhalde! Yedek kulübesinde kendisine kızmalı bence. Futbolda, sadece top gelince oynama dönemi bitmiştir. O, bizim zamanlarımızdaydı(!)

Bizim zamanlarda bir oyuncu 7-8 kilometre koşarken bugün ise iyi oyuncular 12-13 kilometre koşuyor.  Futbol her geçen gün zorlaşıyor. Oyuna döndüğümüz de 58’de Vargas’ın ortasında Assombalonga ile golü bulduk. Bu golden sonra Konya bu kez ayağa kalktı. Kazanacağımız maçı sahanın en iyilerinden biri olan Semih’in hatasından berabere bitirdik. Bana göre Semih ile Tayyip sahanın yıldızlarıydı. Ta ki gole kadar. İkisinin de yan ve yüksek toplarda zaafı var. Semih kardeşim, korner atılıyor sen adam markajı yapıyorsun , adamın peşinden koşturuyorsun.

Yani topu, adamı ve kaleyi kısacası hepsini kontrol edeceksin. Adamın peşinden koşturursan bir anlık zaaf kalende golü görmeni sağlar. Daha dikkatli kardeşim.

Milli maç arası daha iyi olacaktır.

Not: Köşe yazısı  maçın hemen bitimi kaleme alındı…