Milli ara

01/04/2019 03:19 2551

 

Adana Demirspor Ümit Özat’ın takımın başına gelmesinden bu yana özellikle ikinci haftadan itibaren güzel bir çıkış yakaladı.

Osmanlı maçındaki hakemin vermediği penaltının da üç puana dönüşebileceğini düşünürsek gelinen nokta play-off için son derece önemli. Son Elazığ maçının ardından Milli maç arası takımın yenilmezlik serisine devam edebilmesi açısından son derece önemli.

Afyon maçı ise rakibinden daha fazla hazırlanma şansı olan bir maç olacak. Zaten Afyon maçı kazanıldığı taktirde bir ay gibi bir süre Adana Demirspor Adana’dan ayrılmayacak. Koseçki nin sezonu kapatması elbette bir şanssızlık ancak bu saatten sonra yerine kim oynarsa oynasın daha başarılı olmak adına elinden gelenin fazlasını yapacaktır. Benim bu süreçte Ümit Hoca için tek ekleyeceğim konu Pote’nin   özellikle oyunda kaldığı süreyi kısa tutmaması yönünde yani Ümit Hoca Pote’ yi oyunda daha fazla tutmalı. Pote tabi ki oyundan çıkacak ve her maç aynı performansı göstermesini beklemek yanlış ancak şu da bir gerçek bu oyuncu her an skoru değiştirecek kaliteye sahip. Ümit Hoca oyun içinde gerek iyi performans göstermeyen futbolcuyu çabuk değiştirmesi gerekse sistem değişikliğine çabuk gitmesi ile dikkat çekiyor. Ancak Pote daha çok ekstra durumlar haricinde bana göre henüz 60. dakika da oyundan çıkarılacak oyuncu gurubu içinde yer almıyor.

Bunun dışında hocanın Adana Demirspor’ a oynattığı oyun seyir zevki açısından gerçekten güzel tabi son Elazığ maçındaki rehavete girilen durumu saymazsak zaten bu maçı oyuncular daha fazla ciddiye alsalardı çok daha farklı olurdu bu durum çok açık bir şekilde görülüyordu.

Şimdi takım ilk altı için önemli bir noktada Milli aradan sonra oynanacak Afyon maçı rotayı net bir şekilde belirleyecek. Bu maça kadarda eksikler tamamlanıp iyi bir seri daha yakalanırsa Adana Demirspor play-off’lardan da olsa Süper Lig e merhaba der. Bekleyelim görelim.