Milletvekili Dağlı, Şehit çocuklarını sevindirdi

13/05/2019 22:08 3199

2017 yılının Mart ayında, Hakkâri’de PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu Uçak/Helikopter (UH) teknisyeni Astsubay Başçavuş 33 yaşındaki Gökhan Altınalana şehit olmuştu. Törene şehidin yüzbaşı ağabeyinin sözleri damgasını vurmuş ve acılı ağabey "Yine bahar gelecek, bu fakir topraklardan biz yeniden doğacağız, canım kardeşim" diye seslenmişti. Şehit Başçavuş geride Evla ve Bora adında iki çocuk bıraktı. İkisi de şehit babaları gibi fanatik Fenerbahçeliydi. AK Parti Adana milletvekili Tamer Dağlı, şehidin iki evladına verdiği sözü tuttu ve onlara birer Fenerbahçe forması hediye etti. Tamer Dağlı’yı duyarlılığından ötürü tebrik ediyorum.

 

 

Emniyet Müdürlüğü’nde kan değişimi 

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde Müdür Zafer Aktaş, A takımında kan değişikliği yaptı. Bazı müdürlüklere yeni atamalar yapıldı. Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu yerinde kalırken, KOM şubeye Alptekin Erdoğan, Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Tansel Orakoğlu getirildi, Gülsüm Nergiz yeniden Trafik Tescil şubeye, Özkan Alptekin ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Bazen kan değişikliği ekibi diri tutar, İl Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş gibi tecrübeli bir emniyetçi, kan değişimi yapıyorsa yeni görevlendirmeler veriyorsa, bu emniyet teşkilatının bundan sonra daha da dinamik bir şekilde çalışacağının göstergesi olsa gerek. Yeni görevlendirilen isimlere başarılar diliyoruz.

 

 

Belediyelere yeni görevlendirmeler yolda

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik’in Genel Sekreterlik makamına atama yazısı Ankara’da imzalandı. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na Mehmet Yuşa Davarcı atandı. Kulislerden edindiğim bilgilere göre; Seyhan Belediyesi’nden Kadir Özdemir ve Türkan Eşli, Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyor. Bu arada önceki dönem Basın Daire Başkanlığı’nı, Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlayan yönetimin ardından, yeni belediye yönetiminin, bu konuda ne yapacağı merak konusu. Ahmet Adıgüzel’in ise Seyhan’da görev alması bekleniyor. Bu arada Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’ne Samime Aybar getirilmiş. Öte yandan Başkan Zeydan Karalar,  birçok daire başkanına ‘senelik izne ayrılın’ demiş, hepsini kızağa çekmiş. Yerlerine bugünlerde atamalar gerçekleştirilebilir, benden söylemesi. Bu arada dip not; Dr. Rıza Mete, Büyükşehirde görev alıp almama konusunda sessizliğini koruyor.

 

 

 Çimdik

 Özel halk otobüsü şoförleri, Zeydan Başkanın verdiği cezanın ardından paso ile binenlere dik dik bakmaya başladılar. Ne bakıyorsunuz dik dik?

 

Haşarı soruyor

- İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in bir dizi temaslarda bulunmak üzere hafta sonunu Adana’da geçirdiklerini biliyor musunuz? 

 - Adana emniyet müdürü Zafer Aktaş’ın A takımında rotasyon gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

- Başarının bir ekip işi olduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin’in halk gününde, “Bahanelerin arkasına sığınmayacağız. Hemşerilerimizin göğsünü kabartacak işlere imza atacağız” dediğini biliyor musunuz?

- Adana İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde; Güvenli Gelecek Güvenli Ellerde-2 Projesi kapsamında, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın eşi Meryem Aktaş’ın Anneler Gününü kutlamak amacıyla çeşitli ziyaretler yaptığını biliyor musunuz?

- CHP’li Müzeyyen Şevkin’in, çocuklarının işsizliğiyle kaygılanan, eğitim sisteminin çarpıklığı nedeniyle çocukları adına en çok etkilenen, çocuklarını vatan uğruna şehit veren, ev işleri nedeniyle sosyal ve ekonomik hayata dahil olamayan tüm annelerin sorunlarının çözümü için topyekün bir mücadelenin şart olduğunu söylediğini biliyor musunuz?

- Adana Büyükşehir Belediye Personellerinin geçen sene Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda ve okullar açıldığında 4 ay boyunca maaş alamamıştı hatırlayan var mı? Biliyor musunuz?

- Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin Adana Huzurevi sakinleriyle bir araya geldiği İftar Yemeği Buluşmalarının 14’üncüsünün gerçekleştiğini biliyor musunuz?

- 19 Nisan’da toplanan belediye meclisine ait tutanakta Seyhan Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesinin incelediğini biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

  ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ ZAFER AKTAŞ

 

Günün Sözü

Halk sillesinin sedası yoktur, bir de vurdu mu devası yoktur. (M. Akif Ersoy)

Günün Kitabı

  İÇİMİZDEKİ ŞEYTAN

Yazar:     Sabahattin Ali