Meşaleyi 5 Ocak tutuşturdu

05/07/2018 01:22 5198

Adana Demirspor şahlanıyor. Tabiki bu şahlanışta bir hafta boyunca yaptığımız yayınların etkisi büyük. Bu konuda mütevazi olmaya gerek yok. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu, haber merkezini ve spor servisini toplayıp ‘Adana Demirspor için bir şeyler yapmamız lazım asırlık çınarı ölüme terk edemeyiz’dediğinde hepimiz nasıl bu kıvılcımı başlatırız, Adana Demirspor meşalesini nasıl tutuştururuz diye birlik olduk, dertlerimizi nasıl dile getirmemiz gerektiğini çalıştık.

İlk önce Adana’nın dinamiklerini harekete geçirmek için ‘Uyan Adana’ başlığı ile Adana siyaset, iş ve bürokrasi dünyasına, Oda, Borsa, STK başkanlarına, siyasi partilerin il temsilcilerine çağrıda bulunduk. ‘Adana Demirspor’a sahip çıkın’ dedik. Bu çağrımızı FOX TV’den İsmail Küçükkaya Savaş Çokduygulu’nun isteği ile ricası ile tüm Türkiye’ye duyurdu, sağ olsun. Hatta duyurmakla kalmadı konunun takipçisi olacağını da vurguladı.Bu arada Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş hassasiyet gösterdi konuyla ilgilendi. Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ve her zaman Demirspor maçlarını kaçırmadan takip eden ve elinden gelen desteği veren Milletvekilimiz AK Parti MKYK Üyesi Tamer Dağlı, göreve geldiğinden bu yana Adana Demirspor için maddi manevi desteğini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü, ilçe belediye başkanlarımız konuyla yakından ilgilenmeye başladılar. Herkes Savaş Çokduygulu’yu arayıp ‘ne yapabiliriz’ diyordu.

Kentte deyim yerindeyse bir sinerji bir hareketlilik oluşturduk. Ve sonunda Murat Sancak’ın taşın altına elini koymasıyla Adana Demirspor ve taraftar kendine geldi yeniden, biz buna Diriliş olarak baktık. Bir efsanenin kendi küllerinden yeniden doğup dirilişi.Murat Sancak başkanlığında yönetimde bulunan tüm isimler şüphesiz tarihe isimlerini yazdıracaklardır.

Dün gerçekleşen olağanüstü kongrede çok etkilendiğim bir, iki olay var. Birincisi Başkan seçilen Murat Sancak’ın “kulübün parasını yetim hakkı gibi görüp yetim hakkı savunur gibi koruyacağım" demesiydi. Ardından Adanalı iş adamlarına seslenerek “Adana’nın zenginlerine sesleniyorum, Adana’da kazanıyorsunuz, Adana’nın ekmeğini yiyorsunuz , Adana’nın takımı Adana Demirspor’a sahip çıkın, taşın altına elinizi koyun” diye çağrıda bulunmasıydı, bir de “Ben verdiğim her kuruşu kulübe bağış olarak kayıt yapacağım. Benden sonra gelenler de verdiklerini geri almasınlar, kulübe bağışlasınlar." Bu sözler alkıştan çok daha fazlasını hak eder. Şimdi sıra Adana Demirspor kombinelerine patlama yaptırmakta.

‘Altın Ayakkabı’nın sahibi gol kralı Tanju Çolak, yeni başkan Murat Sancak Milletvekili Burhanettin Bulut ve ‘taraftar olarak kürsüye çıktım’ diyen Orhan Sümer, oradaki herkes Savaş Çokduygulu’ya teşekkür ettiler. Kongreye katılan taraftarlar ayakta alkışladı Çokduyguluyu.Bu teveccühler,bu alkışlar ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha gösterdi bize.Ben de bir Adana Demirspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum Savaş ağabeyime.Araya bir girdi yapayım bazı çatlak sesler çıktı ama biz Adana’nın değerlerine sahip çıkmayı şiar edinmiş bir gazeteyiz ve bu kentin her değeri bizim için çok kıymetlidir. Yok şu oldu, yok bu oldu, bırakın artık bunları, bırakın artık Adana Demirspor’u illa ki siyasi bir tarafa çekmeyi bu düşünceleriniz ve eylemleriniz yüzünden bu kent zarar görüyor. Biri iyi bir iş yapıyorsa, sahip çıkın be kardeşim. Nedir bu kente katkı koyanlara gareziniz?

Taraftara gelince; yine asilliğini ve büyüklüğünü gösteren taraftarlar, her zamanki gibi takıma yakışır şekilde davrandılar, Cahit Sınmaz’ın isteği, kongre üyelerinin oluru ile salona girdiler ve Adana Demirspor Kongresi onlarla daha bir anlamlı oldu. Sezon içerisinde de küfürsüz ve FAİR-PLAY ruhuna yakışır şekilde davranacaklarından da asla şüphem yok. Adana’nın bir değerine daha sahip çıkmış olmanın gururunu ve vermiş olduğu keyfi hem gazete olarak yaşıyoruz hem de şahsen yaşıyorum.

Yeni Başkan ve Yeni yönetim Adana Demirspor’a hayırlı uğurlu olsun. Adana Demirspor da Süper Lig’e hayırlı olsun. Öyle ya bizzat başkan dedi; “Ben sürekli 1. Lig’de kalan bir takımın başkanı olmak istemem” siz bu cümleden mesajı alın. Bekle bizi Süper Lig geliyoruk.