Merhaba play-off

20/05/2019 23:21 4359

 

Yaklaşık iki hafta içinde iki köşe yazısı yazmıştım ve bu yazılarda Adana Demirspor için ilk altı şansının ne kadar düşük olursa olsun hep var olduğunu Adana Demirspor varsa her zaman umut olduğunu söylemiştim ve son olarak bir ihtimal daha var demiştik.

İşte o ihtimal gerçekleşti.

Adana Demirspor Gençlerbirliği’ni deplasmanda yendi, Altınordu ise Giresun deplasmanında kaybetti. Bu sonuçlarla Adana Demirspor camiasının süper lig umutları devam etti. İyi oyun kötü oyuna bakmadan sadece sonucun anlamlı olduğu maçların oynandığı final karşılaşmaları hep Adana Demirspor un lehine sonuçlandı. Şimdi sırada Çarşamba günü Hatay’ la oynanacak play-off maçının finale giden yolda ilk ayağı var.

Burada gol yemeden alınacak sonuç ikinci maç için çok önemli Hatay iyi bir sezon geçirdi. Bana göre kolay teslim olmayacaktır. Ama Adana Demirspor ‘un da bir play-off kültürü var. Bu açıdan Hatay’a karşı bir avantajı var. Ayrıca bu sezon oynanan karşılaşmalar da Adana Demirspor’ un yine Hatay a karşı şansıda tutuyor.

Koseçki dışında sakatlarında iyileşmesi Ümit Özat’ın elini güçlendiriyor. Yine sonradan oyuna giren bazı oyuncuların da katkı vermesi ayrıca sevindirici. Çarşamba günü stat zaten ful olacaktır tarihi bir maç bizi bekliyor.

Süper lig yolunda ben Hatay maçını final maçındaki rakipten daha önemli görüyorum. Başkan, Yönetim, Teknik Heyet, Futbolcular, Taraftar ve tüm camia artık süper lige kilitlendi bu yoldan dönüş yok dile kolay kaç yılın özlemi var hadi bakalım yeni başlıyoruz.