Mehmet Ay ‘arı’ gibi

24/02/2020 22:37 1617

İlçe kongreleri startını İmamoğlu ve Aladağ ile veren AK Parti Adana teşkilatında, genç ve dinamik İl Başkanı Avukat Mehmet Ay, arı gibi çalışıyor. Hergün 3-5 tane haberi gazetelerde yer alan Avukat Mehmet Ay, 1 günde 10 yeri dolaşıyor. Vatandaşlarla sürekli temas halinde. Yorulmadan, bıkmadan, usanmadan, azimle çalışıyor.  Ay son olarak Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Milletvekilleri ile birlikte kurucu il yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı. “Adanamız için güçlü bir gelecek inşa ederken, geçmişte partimize ve şehrimize hizmet etmiş yol arkadaşlarımızla da istişare ediyoruz” mesajı veren Mehmet Ay, sahadan hiç ayrılmıyor doğrusu.

CHP il kongresinde ne oldu?

CHP Adana il kongresi dün gerçekleştirildi. Öyle bir skandal yaşandı ki sormayın. Önce Hacı Mustafa Kılıç, Genel Başkan yardımcıları ve onca partilinin önünde zehir zemberek konuştu kürsüde. Sonra bir liste çıktı ortaya. Listede, partinin Çukurova Belediye Başkanı Av. Soner Çetin'i aradı gözler. Fakat Çetin’in adı yazılmamıştı. Salona ilk giren listede Soner Çetin'in kurultay delegesi olarak yazılmadığı görülünce hava buz kesti. Biz buna ‘yersen’ stratejisi dersek yeridir. Soner Çetin'in kurultay delegesi olarak yazılmamasının başka nasıl  bir açıklaması olabilir ki? Salonda yaşanan tepkiler üzerine yeni bir liste hazırlanarak matbaaya gönderildi ve Soner Çetin'in adı listeye eklendi.

Geçmiş olsun Ahmet Güneştekin

Dünyaca ünlü ressamımız Ahmet Güneştekin, Florence Nightingale hastanesinde ameliyat oldu. Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden gururumuz Ahmet Güneştekin, uzun süredir tedavi görüyordu. Kendi sosyal paylaşım hesabı twitterdan Güneştekin, “Yoğun çalışmamdan dolayı, diz kemiğimde yırtıklar ve ödem vardı. Prof. İbrahim Turan, ameliyat etti. Florence Nightingale çalışanlarına; beni yalnız bırakmayan dost ve sanatseverlere teşekkür ederim” mesajı paylaştı. Biz de Ahmet Güneştekin’e geçmiş olsun diyor şifalar diliyoruz.

‘Corona’ya karşı Türkiye acil önlem almalı!

Van'da 3 kişinin Corona virüsü şüphesiyle karantina altına alındığı söyleniyor. Virüs çok ciddi şekilde dünyaya hızla yayıldı. Corona virüsten ölenlerin sayısı kaç oldu? Gündemin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Corona virüs can almaya devam ediyor. Tüm dünyayı korkutan corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre virüsün ilk çıkış noktası olan Çin'de corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı duyuruldu.  2 bin 360 kişi. Türkiye ciddi önlemler almazsa ve İran ile uçuşlar durdurulmazsa bir süre sonra bu hastalık bizi de vuracak. Türkiye’de sudan daha ucuz bir şey varsa, oda insan hayatıdır. Yetkililer acilen önlem almalı..!

 

 

 

Günün sözü

Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Fakat sadece aptallar düşüncelerinden bir türlü ayrılamazlar. Cicero

Günün kitabı

  

 SARMAL

 

YAZAR:  Murat AĞIREL

 

Günün ismi

 

 Yavuz Donat

Çimdik
Dr. Sabri Herdem, susmayıp skandal bir olayı ortaya çıkarmış. Dürüst, temiz ve liyakatlı bir İl Sağlık Müdürü olan Dr. Ahmet Özer'in, olayı titizlikle soruşturduğunu bilmeleri için, devletin kasasını boşaltmaya çalışan o hainleri bir çimdikleyeyim dedim. Yaptığınız yanınıza kar kalmayacak, Dr. Ahmet Özer ensenizde bilesiniz…

  

Haşarı soruyor

  

-Hafta sonu duayen gazeteci Yavuz Donat ve Şebnem Bursalı’nın Adana’da kitaplarını imzaladığını ve ilginin büyük olduğunu biliyor musunuz?

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’nun, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ve daha bir çok Adana’nın ileri gelenlerinin Yavuz Donat’ı yalnız bırakmadığını biliyor musunuz?

-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bugün ‘BASIN MECLİSİ’ni toplayacağını biliyor musunuz?

-İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’nun bugün adaylığını açıklayacağını biliyor musunuz?

-CHP Adana İl Başkanlığı’nın Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 17.Olağan Kongresinde İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin, 489 delegenin oyuyla güven tazeleyerek il başkanlığı görevine yeniden seçildiğini biliyor musunuz?

-Adana Demirspor’un cumartesi günü Altınordu’yu 4-2 mağlup ederek bu galibiyetle birlikte puanını 37’ye çıkardığını ve  “şampiyonluk yarışında ben hâlâ varım”  dediğini biliyor musunuz?

-İran'daki 5.9 şiddetindeki depremin, ne yazık ki Van'ın Başkale ilçesini de etkilediğini, Van’da  ilk belirlemelere göre 12 kişinin öldüğünü, 8 ağır toplam 21 yaralının olduğunu ve hâlâ enkaz altında kalanların arandığını biliyor musunuz?

-Sarıçam'ın Karaömerli Mahallesi muhtarı Fatih Güllü’nün ormanlık alanda kendi silahıyla kafasından vurulmuş olarak bulunmasının kafalarda soru işaretleri bıraktığını biliyor musunuz?  

 

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in AK Parti ilçe Başkanı  Şahin Çetin’i ziyaret etmesinin tepkilere neden olduğunu biliyor musunuz?

-Otogarda silahlı kavgaların yaşanmasının Adana’ya ne kadar büyük zarar verdiğini tahmin edebiliyor musunuz?