Mahalli ligden Milli takımlara…

16/01/2020 23:08 4173

Adana’mızda öyle bir kulüp var ki sessiz ve derinden çalışan, salonu ve topu olmayan ancak kendilerini Basketbola adamış ,  özellikle de Türk Bayan Basketbolunun altyapılarına oyuncu yetiştiren kulüp olarak alkışı hak etmiş Çukurova Doğuş…

Antrenör Yusuf Arkadaş yönetiminde buldukları salonlarda çalışan Çukurova Doğuş, çok kısa sürede basketbol altyapı Milli takımlarına oyuncu verdi. Azra Erçelik, Elçin Çokan ve Gülşah Algun gibi yıldız oyuncuları Milli takımlara veren Çukurova Doğuş, sessiz ve derinden çalışmalarını  ve hizmetini sürdürüyor.

Süper ligde oynayan 14 takımı geçip Milli takıma 3 oyuncu gönderen Yusuf Arkadaş ve kulübünü kutlamak istiyorum. Türk bayan basketbolunun iflas ettiği bu dönemlerde bu takıma ve Yusuf Arkadaş gibi antrenörlere teşekkür etmek görevimiz diye düşünüyorum.

Çalışma ortamı çok kısıtlı bu tip takım ve antrenörlere verilecek olanaklarla daha fazla oyuncu yetiştirmek bence Basketbol federasyonunun elindedir. Daha fazla Yusuf gibi antrenörlerin desteklenip çoğaltılması şart.

Adana’mızda sporda faaliyet gösteren Belediyelerimizin bu spor adamlarına sahip çıkmalarını ve faydalı işler yapmak yerine yaşı bir hayli ilerlemiş sporcularla uğraşması da akıntıya karşı kürek çekmekten öteye gitmemektedir.

Bir antrenman alanı kısıtlı amatör kulübün ve Yusuf Arkadaş’ın başarısı önemli ve örnektir.