MAÇ KAZAsı…

19/10/2021 22:38 623

Milli maç arası ile Y. Malatyaspor , Adana Demirspor’un hızını kesti. Adana’ya gelen büyük kulüpler hariç , diğer Süper lig takımları aynı taktikle oynayarak 1 Puan ve 3 puan için gelip  kontrollü başlayıp kontra toplarla sonuç almaya çalışacaklar. Defansı sağlama alıp , kazandıkları toplarla hızlı hücuma çıkmak amaçları olacak. Bunlar belli.

Bizim yapacaklarımız ise rakibin kalabalık defansının dengesini bozup , kanat akınları ile Vargas ve Yunus gibi oyuncularla defansın arkasına sarkıp aralara girecek oyuncularla topu buluşturmak başlıca amaç olmalıydı. Ayrıca kalabalık defanslara uzaktan atılacak şutlarla duran toplar skor üretmek açısından çok çok önemli idi. Ne yazık ki bunları yapmaya çalışsak bile Yeni Malatya defansı başta Sadık ve Wallace olmak üzere tüm düşüncelerimizi boşa çıkardılar. Sadık ve Wallace ‘yi geçtiğimiz takdirde karşımıza bu kez kaleci Ertaç ile karşılaştık. Herhalde hayatının en iyi maçlarından birini oynamıştır.

Belki bu maçı kaybettik ama Adana Demirspor’un kazanma isteğini, mücadele azmini beğendim. Skor bulamadık fakat rakibe oyun gücümüzü hissettirdik.  90 Dakikanın büyük bölümünde oyun üstünlüğü hep Adana Demirspor’da idi. Oyuna çıkarken yaptığımız hatalar , basit top kayıpları kalemizde tehlike yaratıyor. Bu anlamda dersimize iyi çalışmamız gerekiyor. Malatyaspor’un ikinci golünden sonra 20 dakika var ki, bol gol pozisyonları , şutlar, frikikler ardı arkası kesilmedi. Bu arad bir gol bulabilsek skorun çok farklı bir hal alacağını belki de maça tekrar ortak olup , hatta maçı kazanabileceğimizi düşünmüştüm.  Demirsporlu oyuncular uzatmalarda dahi çok çalıştı. Biraz şans biraz beceriksizlik golü bulamadık. Her zaman böyle olacak diye bir şey yok. Demirspor’da herkes sorunları görüyor. Montella’da görecektir ve değerlendirmesini yapacaktır.

Bazı maçlar vardır baskıyı kurarsın oynarsın istediğin sonucu bulamazsın. Rakip 2-3 kez kalene gelir golü bulur. Y.Malatya karşısında bu anlamda bir maç yaşadık. Sorunların olduğu ama mücadele ve kazanma isteğinin üst seviyede olması sevindirici yanı. MAÇ KAZAları bazen böyle skorları yanında getirebiliyor. Adana Demirspor hatalarına rağmen iyi bir takım olma yolunda doğru ve emin adımlarla gidiyor. Sıkıntıları en az seviyeye indirdiğimiz zaman yine kazanacağımız maçlar çok olacak.