Maç gitti hoca da gitti!

16/09/2022 03:44 402

 

Adanaspor ligin 5.haftasında gittiği zorlu Eyüpspor deplasmanından puansız döndü.

Farklı bir kadro dizilişiyle sahaya çıkan Adanaspor’da savunmanın sağ kanadında Ferhat, sol kanadında  ise Hüseyin görev aldı. Göbekte değişiklik yapmayan Mustafa hoca kalede de Hasan’ a görev verdi. Hasan bana göre geldiğinden beri en iyi maçını oynadı.

Maçın geneline bakacak olursak; vasat bir oyun, üretemeyen bir orta saha, pozisyon bulamayan bir hücum hattı  ortaya çıktı. Doğal olarak maçın kaybedilmesinde etkendi. Hakemin sonuca etki etmesi de ayrı bir faktördü. Bu kadar basit ve ucuz bir hareketi VAR olmasına rağmen penaltı vermek akıl alır gibi değildi. Özellikle VAR da görev alan Mustafa İlker Coşkun böyle bir penaltı verdiği için hakemliği bırakması gerekir!  Dünyanın neresine giderseniz gidin bu pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından alakası olamaz. Tabi bu Adanaspor’un kötü oynadığı gerçeğini değiştirmez ama sonuca etki ettiği için hakemler sınıfta kaldı.

Orta saha da oynayan Benasser ve Hakan, üretkenlik sağlayamıyor. Benasser geçen seneden biraz geriye gitmiş gibi görünüyor. Solda oynayan Ferhat ve sağda oynayan Burak Çoban maç boyu etkisiz bir oyun ortaya koydular. Jallow gol atacağı bölgelerde oynamak yerine sürekli kendisini sola atıyor ve aldığı topları sürekli ezerek rakibin kontra yapmasını sağlıyor. Adanaspor henüz takım olamamış. Savunma ile forvet arasındaki mesafe çok uzun. Top rakibe geçtiğinde bütün takım savunma düzenine geçemediği için sürekli sorun yaşıyor savunma ve orta saha.

Son 15 dakika rakibin 10 kişi kalmasıyla beraber baskı yapması pozisyon bulması gereken takım, doğru dürüst pozisyon bulamadan maçı bitirdi ve hoca istifa etmek zorunda kaldı. Ligin dibine doğru hızla ilerleyen Adanaspor artık yeni gelecek hocayla beraber bir çıkış yakalamak zorunda. Özellikle Rize maçından önce gelecek hoca takıma bir hava katıp Rize’yi eli boş göndermemiz gerek. Çok sıkıntılı bir sürece girmemek için futbolcuların daha istekli oynayıp yeni oyuncuların bir an önce takıma dahil edilmesiyle umarım bir çıkış maçı olur…