Lezzet Festivali Adana'ya yakıştı

07/10/2019 23:45 2307

Adana’da bu yıl ‘Büyük Akdeniz Şöleni’ temasıyla 3’üncüsü gerçekleştirilen Adana Lezzet Festivali, kent protokolü tarafından festival mangal ateşinin yakılmasıyla başladı. 3 gün süren lezzet festivaline yerli ve yabancı binlerce kişi Adana'ya akın etti.

Merkez Park belki de tarihinde olmayacak kalabalığa ev sahipliği yaptı. Şişte et pişirme rekorunu 233.67 metre ile artık Adana'nın oldu. Aslına bakarsanız söylenecek o kadar söz, yazılacak o kadar kelimeler var ki; belki de şöyle ifade edebilirim, başta Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, olmak üzere Festival Komitesi, Milletvekilleri, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları, Odalar, STK'lar, festivalin görünmez kahramanları, bu kente gelen yerli ve yabancı misafirlerimize, en kalbi duygularıyla örnek misafirperverlik örneği sergileyen Adanalılar, sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu bereketli toprakların bir ferdi olmaktan sizlerin sayesinde bir kez daha onur duydum.

İyi ki varsınız.


Zamlar vatandaşın belini büküyor

Benzine zam
Motorine zam
Şekere %16 zam
Çaya %32.25 zam
Doğalgaza %53.98 zam
Elektriğe %50.4 zam
Toptan Elektriğe %37 zam
Kırmızı ete %20 zam
Köprülere %47 zam
Sigaraya 4 ayda %50 zam
Yurtdışı harcına %300 zam
Cep telefonu harcına %1000 zam

Son altı ayın bilançosudur bu zamlar, işçinin, emeklinin, memurun hatta ve hatta asgari ücretin altında çalışanların suratlarına tokat gibi çarpandır bu zamlar... Nasıl yaşayacak, nasıl geçinecek, çocuğu varsa okula nasıl gönderecek. Eskiden orta direk tanımı vardı, artık oda kalmadı. Ya zenginsin, ya da fakir bunun başka bir izah tarzı yok.  Sonuç =Yıllık Enflasyon %9.26 hadi gel de çık işin içinden....

Yerinde bir karar, hemen yasallaşmalı

Onlar bizim canlarımız, varlıklarıyla hayatımıza renk katan küçük canlar... Geçtiğimiz 4 Ekim, Dünya hayvanlarını koruma günüydü... Bir çok kişi kişisel hesaplarından güne dair önemli paylaşımlarda bulundular... Aldığım bir haber beni ziyadesiyle bir hayvansever olarak mutlu etti... Haberde, Hayvan Hakları Komisyonu'nun hazırladığı rapor meclise sunuldu. Rapora göre; hayvanları öldürenlere hapis, evcil hayvanları sokağa terk edenlere ise 10 bin lira para cezası öngörüldü. Harika bir olay bir an önce yasallaşmasını beklerken değerli bir bilgenin şu sözlerine  dikkatinizi çekmek isterim; 'İnsan ruhunun bir parçası, hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz'

Çimdik

Gariban  esnafa orantısız güç kullanan zabıtaları bir çimdikliyeyim dedim

Günün Kitabı

İtiraflarım

Sabahattin Önkibar

Günün Sözü

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur 

Voltaire

Haşarı Soruyor

Bu yıl 3'ncüsü düzenlenen Lezzet Festivali'nin Türkiye gündemine damga vurduğunu biliyor

musunuz?

Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan 194,5 metre ile Çin Halk Cumhuriyeti’ne ait “şişte et pişirme” rekoru, 222 metrelik dev şişle kırıldığını biliyor musunuz?

Yerli ve yabancı binlerce insanının Adana Lezzet Festivaline akın ettiğini biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediyesi Meclis oturumunun 8 Ekim Salı günü başlayacağını biliyor musunuz?

Suda yüzde 20'lik indirimin bu ay içinde meclis gündemine geleceğini biliyor musunuz?

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın, hayvanseverlere kısırlaştırma merkezinin 10 gün içinde açılacağı müjdesi verdiğini biliyor musunuz?

Adana’da düzenlenen lezzet festivali kapsamında ziyaretçilere ışık, havai fişek ve flyboard gösterisi düzenlendi. Gösteri, renkli görüntülere sahne olurken, izleyicilerden tam not aldığını biliyor musunuz?