Kuyu giderek derinleşiyor!

02/09/2019 17:43 2673

 

Geçtiğimiz hafta Adana Büyükşehir Belediye başkanı Zeydan Karalar geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlemiş bu toplantıya İstanbul medyası da ilgi göstermişti. Başkan Karalar’ın bu toplantıda yaptığı açıklamalar kamuoyuna bomba gibi düştü. Karalar, “Açılmayan su kuyularına 5 milyon TL ödenmiş” dedi. Kamuoyunu en çok da bu konu meşgul etti.  Herkes bunu konuşuyorken önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü videolu bir açıklama yaparak çok sert eleştirilerde bulundu.  Önümüzdeki hafta bir basın açıklaması yapacağını duyuran Hüseyin Sözlü, belgelerle konuşacakmış. İşte şimdi Adana’da yeniden gerginlik başladı. Bu kuyular daha çooook derinleşir…

CHP’de kurultay süreci başladı

CHP’de 37. Olağan Kurultay süreci başlıyor. Mahallerdeki temsilcilerin seçilmesinin ardından ilçe ve il kongrelerinin yapılmasıyla birlikte CHP’de kurultay takvimi işlemeye başlayacak.

2020 Mart ya da Nisan ayında yapılması öngörülen büyük kurultayda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına başka bir adayın çıkması beklenmiyor. Çünkü, yerel seçimlerde elde edilmiş bir başarı var. Bu başarı büyük ihtimalle kurultaya da yansır. Bana göre genel başkan Kılıçdaroğlu tek başına ve rakipsiz genel başkan adayı olur.  Kulislerde bazı genel başkan yardımcılarına karşı örgütte tavır alındığı konuşuluyor. MYK’daki 19 üye sayısının 10’a düşebileceği iddia ediliyor. Kulisleri takip etmeye devam edeceğiz.

Kozan’da neler oluyor!

Çok farklı sesler geliyor kulağımıza Kozan’dan. Cumhur İttifakının adayı MHP’li Nihat

Atlı’nın başkanlığının düşürülmesinin ardından, göreve getirilen Saadet Partili Kazım Özgan, 304

işçinin işine son vermiş, bu yetmemiş, önümüzdeki günlerde 100 işçinin daha işine son verecekmiş. Keyfi tutumlar, aileyi kayırmalar, iki üniversite mezunu personeli çöp hizmetlerine sürmeler, daha neler neler. Kendisi FETÖ’den yargılandı. Belediyenin bütün paralarını FETÖ’ye aktardı. Ama işten çıkarılan her ne hikmetse gariban işçiler oldu!.  Şu an işten çıkarılan işçilerin hepsinin psikolojileri bozuk. Evlerine ekmek götüremiyor o çocuklar. Merceğimizi bir doğrultalım bakalım Kozan’a doğru neler çıkacak altından…

 

 

 

Günün sözü

Bir ara düşünün hayatınızda ne kadar “rağmen” var. Benim çok oldu... “Rağmenler” engeldir, köstektir, zorluktur. Mücadele ederseniz güçlenir, dayanıklı, sağlam çıkarsınız. Rağmenlere, rağmen yola devam edersiniz. Toygun Atilla

 

Günün kitabı

 İFŞA

Yazar: Toygun Atilla

 

Günün ismi

 

 Ahde vefalı insan, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ali Yeldan

Çimdik

 Kazım başgan alma mazlumun ahını ….!

Haşarı soruyor

 

- Sayın Cumhurbaşkanının okullarda bağış alınmaması için kesin talimatı olmasına rağmen, bazı okulların yine de vatandaşı soymaya devam ettiğini biliyor musunuz?

 

 

- Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, kamera karşısına geçerek, Zeydan Karalar’ın yolsuzluk iddialarına videoyla yanıt verdiğini biliyor musunuz?

 

 

- Saimbeyli halkının Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerine sahip çıkarak, yardım gönderdiğini ve  Anadolu'nun o engin yüreğini bir kez daha gösterdiğini biliyor musunuz?

 

Adana’nın sevilen ismi İsmail Timuçin’in kardeşi Mustafa Timuçin’in vefat etmesinin büyük üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

 

- Yüzüncüyıl Mahallesi’nin en büyük eksiği olan kapalı semt pazarı için yakın zamanda ihale yapılacağını ve semt pazarının altının otopark olacağını biliyor musunuz?

 

- Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın, ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, yeni dönemde de birlikte hareket ederek hizmetlere devam edeceklerini söylediğini biliyor musunuz?

 

 

- Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de Mali Hizmetler Daire Başkanlığı başta olmak üzere birçok önemli dairede başkanlık yapan Mustafa Hakan Aslan’a, Sarıçam Belediyesi’nin ‘Mali Hizmetler’inin emanet edildiğini biliyor musunuz?