KRİTİK VİRAJ MALATYA

12/10/2021 04:15 937

Milli Maç arası nedeniyle biraz soluklanma fırsatı bulan Adana Demirspor ara öncesi yakaladığı seri galibiyetleri ve olumlu havayı tabi ki kaybetmek istemeyecektir. Özellikle Milli ara sonrası ilk maçını kendi sahasında oynayacak olması da ayrı bir avantaj olarak görülebilir. Adana Demirspor için dezavantaj sayılabilecek bir konu varsa oda rakibin uzun zamandır maç kazanamıyor olması ve bu maç öncesi yaptığı hoca değişikliği. Malatya’nın hocası Sumidica ne kadar saha kenarındaki tavırları eleştirilse de bu ligi çok iyi tanıyan ve sistemini uygulatabildiği takımlarda başarılı olmuş bir isim.

Bu açıdan bakıldığında bu maçın zorlu geçebileceğini ön görebiliriz. Ancak Adana Demirspor un şuan son derece formda olduğunu, Montellla’nın oyun içinde çok önemli hamleler yaparak oyunu nasıl değirildiğine de şahit olduğumuz için ben bu maçta mavi lacivertlileri favori olarak görüyorum. Üstelik Balotelli, Vargas başta olmak üzere birçok önemli oyuncusunun da performanslarının üst noktada olduğunu da unutmamak gerekir. Yukarda da yazdığım gibi saha ve seyirci avantajı da tüm bu saydıklarımıza eklenecektir.

Adana Demirspor için Malatya maçı kritik viraj. Peki ne açıdan kritik bir viraj diye soracak olursak bu maçta alınacak 3 puan sizin ligdeki sıralama hedefinizi daha da üstlere taşıyacaktır. Ayrıca Adana Demirspor alacağı başarılı sonuçlarla yatırımcısının da yüzünü güldürecektir. 3 puan olmaz ise süper ligde alınacak 1 puanın bile değeri vardır. Zaten şuan Montella’nın geldiği günden bugüne kadar yaptığı işlerle kredisinin varlığı da mevcut yani olası bir mağlubiyette bile Adana Demirspor sadece cepten yer.

Sözün özü; Adana Demirspor, Malatya maçını kazanırsa çok kazanımı olur. Kaybederse hiçbir şey kaybetmez. Tabi ki bu kritik virajı sağ salim dönmek tek beklenti.