Koşulsuz destek

06/02/2019 16:00 2467

Adana Demirspor camiası diğer camialara göre farklı bir yapıya sahip. Yaklaşık 24 yıllık bir süper lig özlemi, çekilen onca acılar yaşanan sevinçler ve bunları yaşarken hep coşkusunu dışa vuran bir taraftar ordusu. Sezon başı Adana Demirspor’un başına her açıdan sağlam ve güçlü bir yönetim gelecek deseler, borçlar ödenecek tahta sorunu olmayacak kulüp finansal açıdan kurumsallaşmaya başlayacak deseler, futbolculara ödemeleri gününde yapılacak tesisler daha düzenli hale getirilecek deseler ve daha birçok konuda olumlu gelişmelerin olacağını söyleseler kimse inanmazdı. Üstelik bu durum sezon başı uçurumun kenarında olan liglerin başlamasına kısa bir süre kalmış elinde 3 futbolcudan başka bir şey kalmayan kulüp için geçerliyse bugün gelinen nokta aslında çok daha değerli oluyor.

Başkan Murat Sancak ve yönetimi bu göreve soyunurken bu zorlukları tabiki biliyordu hatta fazlasını bile kucaklarında buldular. Tüm bu sorun sarmalında daha ilk sezondan da sportif başarıyı yinede ön planda tuttular ve Murat Sancak dedi ki “başladığım bir işte başarılı olurum belki bugün belki yarın ama başarılı olurum” işte bu desturla yola çıkınca özellikle futbol adına konuşacak olursak aslında başarısızlık sadece başarı yolunda yaşanacak sürecin belki de yorulma ve nefeslenme duraklarıdır.

Adana Demirspor takımı sezon başı handikaplarından dolayı iyi tüm sıkıntılarına rağmen teknik adam hatasından da ötürü ilk yarının sonuna doğru fazla puan kayıpları yaşandı ardından yeni bir hoca ile yola devam edildi. Bu değerli hocayla da istenilen o olumlu hava yakalanamayınca takım son maçta galip gelse hatta güzel oynasa dahi Başkan Murat Sancak ve Yönetim Kurulunun prensip kararı doğrultusunda yola devam edilmedi. Şimdi yeni bir hoca gelecek bana göre Adana Demirspor’un futbolcu kalitesi en azından bundan sonraki sportif başarı için yeterli. Futbolcular zaten artık üzerine düşen görevi fazlasıyla yapacaklardır. Gelen yeni Teknik Direktör ise bu başarıya sadece öncülük edecek ve yön verecektir o yüzden bu ligi bilen bir hocanın takımda olması bana göre doğru olandır ki yönetimde bunu yapacaktır.

Taraftarın gerek Teknik Direktör gerekse futbolcu beğenmek yada beğenmemek konusunda özelliklede sosyal medya da tartışmayı fazla seven bir yapısı var. İşte “o gelmesin bu gelsin” cümleleriyle dolu birçok yorum okuyoruz. Bence bu yorumlar doğru yada yanlış diye ayırt etmiyorum aşırıya kaçtığında camiaya fayda yerine zarar veriyor. Evet taraftar kulübünde söz sahibidir sonuna kadar da görüş belirtir. Ama sonuçta bu kulübü yöneten isimler ve karar mercileri var. Onlar bir karar verdikten sonra öz<ellikle de bu süreçte taraftara düşen görev bana göre destek vermektir hem de koşulsuz destek vermektir. Taraftar önce desteğini vermeli sonraki süreçte yine eleştiri yapılacaksa tabiki yapmalıdır. Ama henüz yeni gelen teknik heyet ve futbolcunun ne yapacağını görmeden de istemiyoruz demek çokta mantı değil.

Benim görüşüm son maçla birlikte yakalanan olumlu havanın bozulmaması adına taraftarın takımına ve yeni hocasına desteği tam olmalı. Adana Demirspor’un önünde çok önemli iki deplasman maçı var özellikle birinci hedef play-off yolunda alınacak puanlar çok değerli o yüzden tekrar ediyorum destek çok önemli. Herşeyden önce Başkan Murat Sancak ve Yönetiminin en başta bu kulüp için yaptıklarına karşılık bu destek sonuna kadar verilmeli. Adana Demirspor taraftarına da bu yakışır sonuna kadar koşulsuz destek.