KOCAİSPİR DURMUYOR

19/08/2019 05:49 2978

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, yorgunluk kelimesini lügatından çoktan çıkardı. Kiremithane, Yavuzlar, Sarıçam, Karacaoğlan ve Selahattin Eyyubi .. Kısacası Başkan Yüreğir’de hemen hemen her mahallede halkla buluşuyor, mahallenin sorunlarını dinliyor, çözümler üretiyor. Mahallelerde, temizlik, peyzaj ve yol çalışmaları dahil belediyeden bir çok ekip harıl harıl çalışıyor.Başkan Kocaispir’in çalışmalarıyla emin olun, Yüreğir değişecek, daha da güzelleşecek. Yüreğir güzelleşirse Adana güzelleşir.. Sayın başkana başarılar diliyoruz.

Arabanı GÜL’e güle sür SEDAT

Adana Büyükşehir Belediyesi, Başkan Zeydan Karalar’ın deyimiyle borç batağında ve 1 Nisan’dan itibaren bu güne kadar kemer sıkma politikası uygulanıyor. Alınan tasarruf tedbirleri arasında işten çıkartılanlar da var ne yazık ki. Ancak Başkan Zeydan Karalar, partili meclis üyesi Sedat Gül’ün Karataş’taki evinin yolunu asfaltlamayı her nedense tasarruf tedbirleri arasına dahil etmedi. İlçedeki hiçbir köy ve mahallede yol yapımı çalışması yapılmazken özel hizmetten ilk olarak CHP’li meclis üyesi Sedat Gül yararlandı. Sedat Gül’ün evine giden yolun, özel olarak tesviyesi yapılarak asfaltlandı. Gül, Karataş’ın en büyük müteahhidi. Her yeri parsellemiş! Karataş’ta suyu olmayan köyler dahi varken CHP’li belediye meclis üyesine verilen bu özel hizmet.. Bilmem artık ne demeli.

AKİF BAŞKAN NOKTA ATAMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, göreve geldiği günden itibaren bir yandan hizmet, diğer taraftan birlikte çalışacağı yani A takımını belirlemeye devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcılığı sayısını 7'ye çıkartan Başkan Akay, kurum bünyesinde önemli görev değişiklikleri yaptı. Bunlar arasında en çok dikkati çeken Manş Denizini geçen ilk Türk olan Nesrin Olgun Arslan’ın Spor Müdürlüğüne getirilmesi oldu.. Adanalı kuşkusuz bu karara çok sevinecek elbette bende sevinenler arasındayım.

Samimi Ayvar, İnsan Kaynakları Müdürü olurken Basın Müdürlüğü’ne Gökhan Üney, geldi. Üney, Öğretmenlikten gelme..Hatırlanacağı üzere 2014 yerel seçimlerinde Başkan Akay'ın Basın Danışmanlığı görevini yapmıştı.

İnsan Kaynakları Müdürü Betül Yamanyılmaz, yeni açılan Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne atandı.Sosyal Yardımlaşma İşleri Müdürlüğü’ne de Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ferhat Tapan atandı..Son olarak Ruhsat Müdürlüğü’ne Özgün Ülke getirildi. Seyhan Belediyesi'nde, kritik atamalar devam edeceğe benziyor.

Günün sözü

"Eskiden bu memleket adaletsiz ama merhametliydi, şimdi de adaletsiz ama aynı zamanda merhametsiz"   Zülfü Livaneli

Günün kitabı

Periler Ölürken Özür Diler

Yazar: Küçük İskender

Günün ismi

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak

Çimdik

Türkiye'de son 15 günde 5 otobüs sefer sırasında yandı. Yanan yolcu otobüslerinin sayısı neden artıyor bilen var mı?

Haşarı soruyor

-CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un, Eylül ayından itibaren siyasetin ısınacağını ve AKP'nin karışacağını söylediğini biliyor musunuz?

-Adana’nın Manş Denizi’ni yüzerek geçen ilk kadın yüzücüsü çok değerli Nesrin Olgun Arslan’ın, Seyhan Belediyesi Spor Müdürlüğü görevine getirildiğini biliyor musunuz? 

-İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 41 baronun 'Yargı bağımsızlığını zedeler' diye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek olan adli yıl açılışına katılmayacağını açıkladığını biliyor musunuz?

-CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Orhan Sümer’in, Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Yazıcıoğlu Doğan’ın başkanlığında partililer ve yurttaşlar ile buluşarak, Saimbeyli ve Adana’nın sorunlarını konuştuklarını biliyor musunuz?

-Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Nevşehir'de düzenlenen Hacı Bektaş Şenliklerinde, halkın sevgi gösterisiyle karşılandığını biliyor musunuz?

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e hangi mahalle muhtarlarının teşekkür ettiğini biliyor musunuz?

-Sarıçam Belediyesi'nde birim müdürleri arasında görev değişikliği yapılacağını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

-Bazı dolmuş kooperatiflerinin vatandaşın rahatı için saat 19.00'dan sonra da klimalarını çalıştırdıklarını biliyor musunuz?