Kıyamet Alameti; Sakallı Bebek!-2

19/11/2022 21:35 297

 

İnsanlar bir türlü ikna olmuyorlar, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin önüne gidiyorlar, bebeği görmek istiyorlar, kalabalık giderek artıyor. Kapıdaki insanlar doğum servisine gidip, ‘Sakallı Bebeği’ görmek istediklerini söylüyorlar. Hastanede hayat duruyor, hiçbir iş yapılamıyor. Hastane deyim yerindeyse mahşer yerine dönüyor. O kadar ileriye gitmiş ki bu mesele, o kalabalığın içinde Türk basın mensuplarıyla beraber, Çin Devlet Televizyonu bile varmış. Çin Devlet Televizyonu bu haberi çekmek için Türkiye’ye gelmiş. Yetkililer arka arkaya iki kez basın toplantısı yapmak zorunda kalıyorlar. Diyorlar ki; “Hastanede böyle bir bebek doğmadı, yok böyle bir şey.” Ama yine de hiç kimseyi bu duruma ikna edemiyorlar. Halk son derece ikna ki, Kurban Bayramı’nın 2’inci günü kıyamet kopacak ve Sakallı Bebek doğdu! İyice panik artınca, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık herkes açıklama yapıyor. ‘Yok böyle bir şey’ diye. Ama bu açıklamalar da insanları ikna etmeye yetmiyor.

***

Tan Gazetesi bu sefer bir muhabirini halkın arasına çıkarıyor ve insanlara Sakallı Bebek’le ile kıyamet konusunda ne düşündüklerini sormaya başlıyorlar. Yani şu günlerde Youtube’da çok meşhur olan sokak röportajlarının temeli, Tan Gazetesi’nin bu haberiyle atılmış belli ki. İşin ilginç tarafı, garip bir tesadüf olmalı ki bu röportajı yapan kişi yıllar sonra Banu Alkan’ın ‘Neremi Neremi’ isimli veciz eserini yazan Kadir Tapucu. Fakat Kadir Tapucu, daha sonra Saddam Hüseyin’i öven bir şarkı yapınca da, piyasadan maalesef silinip gidiyor. Başbakanlık, bakanlıklar bu kadar açıklama yapınca, Tan Gazetesi ertesi gün bu sefer bambaşka bir haber yapıyor ve diyor ki; “Sakallı Bebek öldü ve kimsenin bilmediği gizli bir yere gömüldü.” Fakat insanlar yine hiç bir şeye ikna olmuyorlardı.

***

Kurban Bayramı gelip çatıyor, inananlar bekliyor. İnanmayanlar beklemiyor. Ama korkulan elbet de olmuyor, Kurban Bayramı’nın 2’inci günü kıyamet kopmuyor.

Bu haber Tan Gazetesi’nin tirajını o kadar çok patlatıyor ki, aradan bir süre geçtikten sonra Tan Gazetesi yine buna benzer haberler yapmaya başlıyor. Ama bu haberlerin hiçbiri Sakallı Bebek haberi kadar tutmuyor.

Tan Gazetesi’nin bu asparagas haberini yapan gazeteciler şu anda Türkiye’nin hala önemli gazetecileri ve köşe yazarları olarak hayatlarına devam ediyorlar!

Son olarak Alman filolog, filozof Friedrich Nietzsche’nin sözüyle veda etmek isterim; “İki farklı insan var; Gerçeği bilmek isteyenler ve yalana inanmak isteyenler…”                                 

KAYNAK: https://www.youtube.com/c/196Sekiz/videos