Kıyamet Alameti; Sakallı Bebek!-1

14/11/2022 21:10 664

Bundan tam 33 yıl önce Tan Gazetesi, Türkiye’de bir manşet atıyor. Öyle bir manşet ki; Tıpkı Corona Virüs gibi bu manşetin de dalgası büyüyerek, büyüyerek çığ gibi bütün Türkiye’ye yayılıyor. Manşet; “Türkiye’de Sakallı Bir Bebek Doğdu!” ve diyor ki “Kıyamet alametlerinden birisi daha ortaya çıktı. Türkiye’de Sakallı Bir Bebek doğdu!” Bu haber kulaktan kulağa, Edirne’den Kars’a, Diyarbakır’dan İzmir’e Türkiye’nin her yerinde dalga, dalga yayılıyor. Haberde, ‘İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde bir sakallı bebek dünyaya geliyor.” Sakallı Bebeği gazete şöyle tarif ediyor; “Belden aşağısı uzaylıya benziyor, belden yukarısı yaşlı bir adama benziyor. Bebeğin uzun platin sarı saçları var, gözler çakmak çakmak ışık saçıyor ve yaşlı bir adamın sesiyle tok tok konuşuyor. Annesi, bebeğin doğumunda hayatını kaybediyor. Buna çok sinirlenen sakallı bebek doğar doğmaz tok sesiyle, “Mademki annemi öldürdünüz, Kurban Bayramı’nın 2. günü kıyamet kopacak ve bütün kötüler ölecek!” diyor.

***

KIYAMET GERÇEKTEN KOPACAK MI?

Sakallı Bebek’in temsili resminin kullanıldığı bu haberden sonra ertesi gün Tan Gazetesi, tam 1 milyon tiraj elde ediyor. Türkiye’de okullarda, sokaklarda, otobüslerde, vapurlarda aklınıza gelebilecek her yerde kıyametin kopacağı haberinden ve sakallı bebekten bahsediliyordu. Bu kıyamet haberi öyle dalga, dalga yayılıyor ki ve insanlar kıyametin kopacağından o kadar ikna olmuşlar ki, Tan Gazetesi’ni aramaya başlıyorlar ve diyorlar ki; ‘Kıyamet gerçekten kopacak mı?’ Artık gazetesinin telefonları kilitleniyor. Gazeteyi arayan bazı insanlar, sakallı bebeğin kendi mahallelerinde doğduğunu iddia ediyorlar. Hatta o kadar ileri giden insanlar var ki, sakallı bebeğin babasının kendileri olduğunu iddia eden insanlar, gazeteyi arayarak böyle ihbarlarda bulunuyorlar.

KIYAMET KAÇTA KOPACAK? ONA GÖRE HAZIRLIK YAPACAĞIZ!

Aranan yer sadece Tan Gazetesi değil tabii ki. O dönem şimdiki kadar her konuda görüş belirtmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı da aranıyor ve diyorlar ki, ‘Sakallı Bebek gerçekten doğdu mu?’  Diyanet İşleri Başkanlığı önceleri açıklama yapmıyor, ama gelen telefonlar o kadar çoğalıyor ki, Diyanet de bir açıklama yapmak zorunda kalıyor ve diyor ki; “Evet, Sakallı Bebek bir kıyamet alametidir! Ama o Sakallı Bebek doğmadı. Yani kıyamet kopmayacak” diye bir açıklama yapıyor.

Tan Gazetesi ertesi gün aynen şöyle bir haber yapıyor; “Diyanetin de söylediğine ve kabul ettiğine göre, Sakallı Bebek bir kıyamet alametidir.” Hâlbuki Diyanet böyle bir bebek doğmadı diyor, ama Tan Gazetesi haberi böyle yapıyor. Panik birden bire iki katına çıkıyor. Herkes tekrar Diyaneti ve gazeteyi aramaya başlıyor ve şu soruları soruyorlar; “Gerçekten kıyamet kopacak mı? Kopacaksa saat kaçta kopacak? Ona göre hazırlık yağacağız!” diye bayağı telefonları kilitliyorlar. İnsanlar ikiye ayrılıyor, bazıları kıyamet kopacak diye tevekkülle kendilerini dine veriyor, bazıları ise o ki kıyamet kopacak vur patlasın, çal oynasın günlerini geçirmeye başlıyorlar. (Devam Edecek..)

KAYNAK: https://www.youtube.com/c/196Sekiz/videos