Kırmızı Işık Terörüne bir son verin

13/10/2017 01:33 6249

Çoğu büyükşehirlerde olduğu gibi Adana’da da bu sorun çok ciddi boyutta. Hangi kırmızı ışıkta dursanız mutlaka karşınıza bir grup ‘Cam Silici’ çıkıyor. ‘Yok’ deseniz de illaki gelip size musallat oluyorlar. Bazı zamanlarda direk aracınızın camını silmeye başlıyorlar ya da ‘Abi silelim mi’ diye arcın camına yapışıyorlar.

Kimi zaman yanınızda aileniz ya da başka birileri olduğu zaman sırf uzaklaşsınlar diye üç beş kuruş vererek yanınızdan uzaklaştırıyorsunuz. Çoğu zaman da kırmızı ışık yeşil ışığa dönse bile bunlar trafikte sürücüleri zora sokmaya devam ediyorlar.

Özellikle çoğu araç sürücüsünün bu ve benzeri olaylarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Yalnız yaşanan durumun hem trafik açısından hem sürücüler açısından ciddi bir tehlike arz ettiğini göz ardı etmemekte yarar var.

Bu noktada belki şunu düşünenleriniz olabilir ‘Ne yapsınlar onlarda ekmeğini böyle kazanıyor’ diyebilirler. Onlarda bu düşüncelerinde haklılar.

Yalnız sırf insanların zoraki arabalarının camlarını silmenin ve bu yolla da ekmek parası kazanmanın çok ta uygun olmadığını düşünüyorum. İllaki insanlar bir şekilde para kazanacaklar ama böyle bir nevi ‘zoraki’ bir hareket içerisinde hem araç kullananları hem de trafiği tehlikeye atarak olmaz.

Onun için bu noktada yetkililerimizin hem araç sürücülerinin, hem trafiğin hem de vatandaşların rahat etmesi için yeterli önlemleri almaları konusunda harekete geçmeleri gerekir diye düşünüyorum.