Kimlikli Oyun

03/03/2019 22:35 2497

 

Adana Demirspor son iki haftada belki de bütün sezonlarda galip geldiği maçlarda dahil olmak üzere ilk defa doğru ve kimlikli bir oyuna imza atarak maç kazandı.  

Bu durum seyir zevki açısından da taraftarı oldukça memnun etti. Takım oyunu oynamayı esas felsefe olarak kabul eden bir teknik heyet var. Özellikle Ümit Özat takımın başına geldiği ilk iki maçta belli ki röntgeni çekmiş ve oynatmak istediği oyunu kafasına koymuş. Bu oyunu da oyuncular doğru algılayarak Altınordu ve Eskişehir maçlarında sahaya yansıtmışlar.

Ben maçları izlerken futbolcu isimlerine pek bakmam çünkü bir oyuncu gününde olmayabilir yada hocasının istediğini o maç için sahaya yansıtamamış olabilir.  Takım sahaya 11 kişi çıkıyor ama yedek kulübesinde bu sayı artıyor. İşte tüm futbolcular hazır olunca hocanın da eli güçleniyor.

Bu son iki haftada Ümit Özat bununda takıma aşılmış durumda ilk de çıkan sonradan giren diye bir durum ortadan zaten kalkmış görünüyor zaten final haftaları oynanıyor bu durumda tüm takım sahada olmalı ve oluyor da.

İç saha da taraftarın da desteği ve doğru oyun ile başarılı olan Adana Demirspor dış sahada da Eskişehir gibi çok önemli bir deplasmanda yine doğru oyunla galip gelmeyi başardı. Belki son toplarda daha da becerikli olsa farklı da olabilirdi. Son maçta fark yaratan tabi ki oyuncular var ancak Ümit Hoca nın da dediği gibi giren çıkanın fart etmediği bir oyuncu gurubu zaten maç maç içinden fark yaratan oyuncularda çıkaracaktır.

Her maçın kendine özgü bir hikayesi vardır. Bu son maçta kenar oyuncuların içeriye daha fazla girdiği yine ön alanda baskının olduğu devre arası transferlerin takıma katkı vereceğinin daha fazla anlaşıldığı bir maç oldu.

Şimdi öncelikli olarak play-off yolunda Osmanlı’yı da yenerek yola emin adımlarla devam etmek. Oyuncu kalitesi mücadele ruh ve doğru oyun başarıyı getiriyor ancak tüm bunları hazır hale getiren isim ise teknik heyet. Ümit Özat şuan yukarıda saydıklarımızı karışım yaparak sahaya sunuyor ve başarılı oluyor.

Bu hafta oynanacak olan Osmanlı maçı taraftarın da desteği ile güzel sonuçlanacaktır geçtiğimiz iki hafta bize bunu gösterdi bekleyelim görelim.