KENT ORTAK BİR PAYDADA BİRLEŞTİ

30/03/2022 12:36 1231

Gerçekten kent ortak bir paydada birleşti. Kentin en önemli değerlerinden biri oldu Portakal Çiçeği Karnavalı.
Adana’mızın tanıtımına da fevkalade katkı koyuyor. Önce Türkiye’nin inanılmaz sevdiği kabul ettiği, çok liyakatli ve etik düzeyde gazetecilik yapan değerli dostum İsmail Küçükkaya’nın yarı Adanalı olması bizi inanılmaz mutlu ediyor. Karnavala gelip bizzat katılması ayrı bir renk ve müthiş bir sinerji katıyor. Adanalı onu her geldiğinde bağrına basıyor, kucaklıyor.
Bizim 5 Ocak Resepsiyonunda ve Lezzet Festivalinde, Portakal Çiçeği Karnavalında, Adana’nın her kültürel etkinliğine gelen İsmail Küçükkaya, şehrimize ayrı bir enerji yüklüyor. Türkiye’de büyük bir karşılığı var.
Ayşe Arman ise karnavalı 10 yıldır lokomotif gibi sürüklüyor. Ayşe Arman’ın katkıları da devasa. Ali Haydar Bozkurt’a da teşekkür ederim. Başta Sayın Valimiz Dr. Süleyman Elban’ın başkanlığında artık şehrin belediye başkanları, Odaları, tüm STK’ları, tüm dinamikleri ortak paydada buluşuyor.
Kentte Valimiz çok farklı bir Vali, birleştirici bir gücü var. Başta Sayın Valimizi ve tüm belediye başkanlarımızı, sivil toplum örgütü başkanlarımızı tebrik ediyorum. Tıpkı bu karnavalda olduğu gibi, her zaman  ve her konuda böyle ortak bir paydada birleşilsin istiyoruz. Çünkü kentler böyle kalkınır.
Eğer ortak paydada birleşirsek, ortak değerleri savunursak kent daha ileriye gider, daha çok kalkınız ve Adana bunun için Türkiye’de en önemli ve buna en yatkın kent. Hem sanayisiyle, hem üretimiyle, hem de misafirperver insanıyla Adana’m bunu hak ediyor. Karnaval programı çerçevesinde muhteşem etkinlikler, muhteşem kutlamalar gerçekleştirildi.
Türkiye’nin ilk ve tek karnavalını Adana, yine muhteşem bir şekilde büyük bir birliktelikle tamamladı. Tabi bu birlikteliği sağlayan, Adana Valisi Sayın Dr. Süleyman Elban oldu. Valimizin başarılarıyla şehrimize daha bir çok değer katacağına inanıyoruz. Karnavalda emeği geçen herkese teşekkürler.