KAZANIMLAR

29/07/2019 21:48 3965

Adana Demirspor da yeni sezon hazırlıkları hızla sürerken teknik heyetin bu yeni sezon hazırlıklarında ince eleyip sık dokudukları kesin. Gidecekler ve gelecekler artık netlik kazanıyor buda Ümit Hoca’ya daha rahat bir çalışma imkânı veriyor. Aslında benim gördüğüm Ümit Hoca’nın kararları doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Yeni transferlerde şuana kadar ihtiyaç duyulan bölgelere yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Şu bir gerçek ki yeni sezona en hazır girecek olan kulüplerden birisi Adana Demirspor olacak. Ümit Hoca antrenman disiplinine büyük önem veriyor. Tabi yeni sezona başlangıç çok önemli yani sezon başında alacağınız seri galibiyetler sizi bir anda zirvede tek başınıza kalmanızı sağlayabilir. TFF 1. Lig de uzun zamandır sezon başı arayı açan takımlar büyük oranda ipi göğüslüyor. Sezon ortasında yaşanacak dalgalanmalarda hesap edilirse tekrar söyleyelim sezon başı mutlaka iyi başlamak gerekiyor.

Adana Demirsporlu futbolculara sezon başı pekte alışık olamadığımız güç testi uygulamaları yapıldı. Yönetim ve teknik heyet bu bağlamda Çukurova Üniversitesi’nin değerli hocası Prof. Dr. Sadi Kurdak ve ekibiyle çok güzel bir işbirliği içinde bu uygulamalar sayesinde belki de yaşanabilecek sakatlıklarla ilgili bile öngörüler oluşabilir. Ya da maçlarda 25-30 dakikalık tempolar yerine bu tempoları 90 dakikaya yansıtacak bir güç performansı ortaya çıkabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yine bu sezonda Başkan Murat Sancak Adana Demirspor’un başarısı adına maddi manevi elinden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyor. Özellikle alınan İrlandalı golcü son derece değerli bir isim. Başkan ayrıca yine kulübün kurumsallaşması adına önemli adımlar atmaya da devam ediyor.