Kazanan Adana oldu…

31/08/2020 21:17 6445

5 Ocak gazetesi, her zaman Adanalılık ruhuyla hareket eden ve kent menfaatlerini koruyan yayın politikasıyla, herkes tarafından bilinir. Biz gazetemizde her gün yaptığımız sabah toplantılarında, ‘Bugün Adana için ne yapabiliriz’in derdine düşeriz.

Geçtiğimiz aylarda Adana için yine çok önlemli bir ihtiyacı gündeme getirdik. Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Adana için elzem olduğunu ve bir an önce tamamlanması gerektiğini manşetimize taşıdık. Ardından haberin fikri takibini yaparak belediyenin bu önemli hizmeti mevcut imkanlarıyla tamamlayamayacağının altını çizdik. Gazetemizin sütunlarından yetkililere çağrıda bulunarak, ulusal gündemde geniş yer bulan önemli bir çok habere imza attık.

Haberlerimizin ana temasında hep Adana vardır. Köprünün bu kent için en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu belirterek Devlet Bahçeli Köprüsü’nün, kentimize yapılan yeni Şehir Hastanesi, Yeni Stadyum, Yeni Adliye Binası, Bölge İdare Mahkemesi, iki üniversite ile Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerini birbirine bağlayacağını ifade ettik.

Dolayısıyla Ulaştırma Bakanlığı’nın bu yapıyı üstlenmesinin gerektiğini ve köprünün hizmete açılma zorunluluğunu dile getirdik. Bunun için günlerce çabaladık ve nihayetinde, Ulaştırma Bakanlığı Yetkilileri Adana’ya gelerek köprüyü inceledi ve sonunda köprünün yapımını Ulaştırma Bakanlığı üstlendi. Bu konuda çabalarımıza destek veren hatta kendileri de çaba sarf eden Adana Valimize ve yapımı üstlendiği için Ulaştırma Bakanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

Bir önceki başyazımda da ifade ettiğim gibi “Adı da güzel. Türk siyasetinde önemli bir isim olan, Çukurova’nın öz evladı bölgemizin en önemli siyasi değerlerinden biri olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan bir köprü Adana’ya yakışacak, kentin simgelerinden biri haline gelecek. Sayın Bahçeli’nin kendisinin temelini attığı bu köprünün hayattayken bitmesi ve isminin yaşamasının önemi yok mu? Hak etmiyor mu? Aslanlar gibi hak ediyor” demiştim.

Yine köprünün yapımının kentin menfaatine olduğunu kaydederek “Artık ortak paydada düşünme zamanı. Siyasi iradeye sesleniyorum; lütfen taşın altına elinizi sokun. Araştırmalarım 500-600 milyona bitecek bu proje için, tüm siyasi parti vekilleri birleşip, Ulaştırma Bakanlığı’na bu yapıyı üstlenmesi için, çaba göstermeli. Lütfen bir kez olsun bu şehrin menfaati için, bu hizmet için bir araya gelin” demiştim.

 

 

 

Gelinen noktada Adana için ne kadar önemli bir iş daha yaptığımızı görünce gurur duyuyorum. Bu gelişmeler ışığında 5 Ocak gazetesi olarak kentimize önemli bir katkıda bulunmanın onurunu, siz değerli okurlarımızla birlikte paylaşıyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimize verdiği destekleri için teşekkür ediyorum.

 

Tabi son gelişmede, MHP Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bizimle aynı düşünceyi paylaşması da, Adana için ne kadar doğru bir iş yaptığımızın bir nevi göstergesi.

 

Sayın Bahçeli, Bu köprünün yapılması Adana için elzem. Trafiği rahatlatacak, Adana halkının hizmetine sunulacak. O nedenle ben bu köprünün yapılmasından yanayım” ifadelerini kullanarak yaptığımız haberlerde ne kadar isabetli davrandığımızı doğruluyor.

 

Ancak adının Devlet Bahçeli köprüsü olması yerine Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olmasını öneren Sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanı’nın vefasına karşılık bir jest yaparak köprüye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesini istemiş.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye Adana’yı bu kadar kendi gündemlerinde tuttukları için ayrıca teşekkür ediyoruz.

 

Kazanan Adana oldu…

 

Köprü tamamlanacak, Adana için önemli bir yapı daha Adanalıların hizmetine girecek. Ve biz, bir kez daha buram buram Adana kokan bu gazetede,

‘İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ADANA’ diyerek, kentimize kazandırdığımız değerlerin mutluluğunu, siz değerli Adanalılarla paylaşacağız.