KAYMAKAM,BOYACI ÇOCUK ve DÜRÜSTLÜK. 2

16/07/2021 01:10 261

 

Dürüst insanlar gerçek, hakiki ve samimidirler.

Dürüst ve güvenilir olmak, ender bulunan bir niteliktir. Sahte hevesler, medya abartmaları, sanal kişilikler ve kişisel markalarla dolu bir dünyada yaşıyoruz ve herkes sahip olamadığı şeyi istiyor. Kendini farklı şekilde yansıtıyor ve daha da önemlisi hiç kimse bunları kabul etmiyor.

Dürüst ve Güvenilir İnsan Olmanın 10 Özelliği:

1- Dikkat çekmeye çalışmazlar.

Egolarını güçlendirme ihtiyacı duymazlar. Dikkat çekmeye çalışanlarda sürekli tatmin edilmesi gereken bir boşluk vardır ve dürüst insanlar özgüvenleri ve öz farkındalıkları ile çoktan o boşluğu doldurmuşlardır.

2- Sevilmekle ilgilenmezler.

Sevilme ihtiyacı güvensizlik ve narsisizmden kaynaklanır. Bu kendinizi ve diğerlerinin duygularını değiştirme ihtiyacı yaratır. Kendine güvenen ve özgün insanlar sadece kendileridir. Onlardan hoşlanırsanız sorun yoktur. Onlardan hoşlanmasanız da sorun yoktur.

3- Gerçekçidirler.

Tecrübesiz insanlar kolayca kandırılabilir, ancak sahici insanlar, tecrübesiz değillerdir. Gerçekçidirler ve bu özellikleri sayesinde bir şeyler net olmadığında bunu söylerler. Bu büyük bir farktır.

4- Kendileriyle barışıktırlar.

5- Söylediklerini yaparlar ve söylemek istediklerini söylerler.

Dolandırma veya abartma eğiliminde değillerdir. Taahhütlerini yerine getirirler. Ve kelimeleri ayrıştırmazlar veya gerçekleri ballandırmazlar. Duymanız gerekiyorsa söylerler… Onlar için söylemek ve sizin için duymak zor olsa bile.

6- Fazla eşyaya ihtiyaç duymazlar.

Kendinizden memnunsanız, mutlu olmak için fazla eşyaya ihtiyaç duymazsınız. Mutluluğu içinizde, sevdiğiniz insanlarda ve işinizde nerede bulacağınızı bilirsiniz. Mutluluğu basit şeylerde bulursunuz.

7- Alıngan değillerdir.

Kendilerini fazla ciddiye almadıklarından gücenmezler.

8- Fazla mütevazi veya kendini beğenmiş değillerdir.

Güçlü yönlerinden emin oldukları için, güçlü yönlerinden övünerek bahsetmezler. Aynı şekilde sahte mütevazilik sergilemezler. Alçakgönüllülük pozitif bir özelliktir, ancak sadece açık sözlü olmaktan daha iyidir.

9- İstikrarlıdırlar.

Dürüst ve güvenilir insanları ağır, sert veya dayanıklı olarak tanımlayabilirsiniz. Kendilerini çok iyi tanıdıkları ve sahici duyguları oldukları için, aşağı yukarı öngörülebilir insanlardır…

10- Tavsiye ettiklerini uygularlar.

Kendilerinin yapmadığı bir şeyi başkalarına tavsiye etmezler. Sonuç olarak dürüst insanlar kendini beğenmiş insanlar olmadıkları için diğerlerinden daha iyi olmadıklarını bilirler.

Öz farkındalıkları gerçekle uyumludur. Dürüst ve güvenilir insanlar, kendilerini diğerleri gibi görürler. Kendilerini nasıl gördükleriyle başkalarının onları nasıl gördükleri arasında fark yoktur.

Onları tanıdıkça dürüst ve güvenilir insanların tutarlı olduklarını görürsünüz. Ne görürseniz onu alırsınız. Günümüz dünyasında bu tarz pozitif nitelikler taşıyan insanların sayısı azalmaya başlamıştır. Dürüst ve güvenilir insanları bulmak ne kadar zorsa, böyle bir insan olmak da bir o kadar zordur.

SON SÖZ:’’SANA YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN ŞEYLERİ, SEN BAŞKASINA YAPMA.DOĞRULUK, DOST KAPISIDIR.’’