Karantinada Doğum Günü

16/04/2020 19:30 2210

Hani hep alışılmış bir düzen vardır: genelde özel günler farklı ortamlarda, değişik kişilerle ve olabildiğince güzel kutlanmaya çalışılır. Bazen ise inanılmaz gösterişli bir şekilde kutlamalar yapılır. Şu anda ise karantina sürecinin gelmesi ile birlikte doğum günlerini ailesinin yanında veya evinde tek başına kutlamak zorunda kalanlar oluyor.

İnsanlar özel günleri başta olmak üzere sevdikleri tarafından değer görüldüğünü ve sevildiğini görmek istiyor. Bu insanın özel hissetmesine ve mutlu olmasına sebep oluyor. Bu yüzden doğum gününde bir tanıdığınızın yanında olamasanız bile ona bir telefon açarak veya arkadaşlar ya da aile ile sosyal medya iletişim araçları olan zoom, houseparty, skype ve whatapp gibi uygulamaları kullanarak onların özel günlerinde onlarla birlikte olmaya çalışın.

Bu hafta benim doğum günümdü. Ben doğum günümü kendime özel pasta yaparak bir de arkadaşlarım ve ailemle görüntülü arama yaparak kutladım. Dünyanın sessizliğe büründüğü bu günlerde kendi iç sesime kulak vermeye başladım. Hayatın anlamını sorguladım. Başarının işin ve maddi değerlerden önce önemli olan bazı şeyleri bir kez daha hatırladım. Sağlıktan sonra insanın birkaç tane önemli dostu ve sevdikleri olmalı. Çünkü hayat arkadaşlar ve sevilen kişilerle renkleniyor. Artık yeni gelen yıllarla birlikte virüsten sonra hayata daha da sıkı tutunacağımıza ve olan dostluklar ile aile bağlarımızın değerini bilip onları daha da güçlendireceğimize inanıyorum. Sevgi ve sağlık dolu yıllara...